Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spilková na LPGA o ránu neprošla

05.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

LPGA – Thornberry Creek LPGA Classic, Oneida, Wisconsin
(5. – 8.7.2018, -7 hodin)

Pátek – 2. kolo
Jediný úder chyběl Kláře Spilkové k postupu do víkendových kol. V druhém kole se zlepšila o ránu, hrála pět birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par. S celkový skore -3 skončila těsně za hranicí postupu (-4) a v turnaji končí.

Vede Korejka Sei Young Kim (-16) před Číňankou Yu Liu (-12) a pěticí hráček se skore -11 Chun, Yang, Stackhouse, Talley a Kirk.

Třináctiletá amatérka Alex Pano se neztratila, ale nepostoupila. Hrála 75 a 72 (+3).

Další pozice: 8. Nordqvist (-10), 11. Lydia Ko, Jin Young Ko, A.Jutanugarn, G.Hall, Ciganda (-9), 42. Hull, Mirim Lee, M.Jutanugarn (-6), 66. Woods, Henderson (-4).
Cutem neprošly: Lin, Spilková, Buhai, Hedwall, Tseng, Ji, Clyburn,  Pano, Ardina, Sobron.

“Nakonec postup cutem nevyšel o ránu,“ lituje Spilková. „Cut byl nízko, ale to je LPGA, měla jsem hrát líp. Druhé kolo se mi hrálo dobře a na posledních osmi jamkách jsem měla pokaždé šance na birdie. Nakonec tam spadla aspoň tři. Teď poletím domů a pak na tři týdny do Skotska. Možná budu hrát i European Team Championship, to se teprve uvidí. Děkuji všem za podporu, mám za sebou spoustu nových zkušeností a budu se je snažit využít v dalším průběhu sezóny.”

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

SCThornb2k

.

 

 

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
V úvodním kole hrála Klára Spilková 71 úderů, jeden pod par. Byly to čtyři birdie a tři bogey. Čelo turnaje je na -10 a tak se Spilková  nachází na 74. místě (-1).
Cut pro druhé kolo je zatím na hodnotě -3.

Na prvním místě (-10) je obhájkyně loňského titulu Katehrine Kirk, která vyrovnala rekord hřiště 62 ran čistými deseti birdie. O ránu zpět je s čistými devíti birdie Korejka Sei Young Kim (-9).
O třetí pozici (-8) se dělí Kanaďanka Brittany Marchand, jak jinak než s osmi čistými birdie, s Američankou  Megan Khang, jakbysmet s čistými osmi birdie.

Třináctiletá Alex Pano  hrála 75 ran a přenocuje na 136. místě (+3).

Další pozice: 5. Ciganda, Henderson, Gal (-7),  12. A.Jutanugarn (-6), 22. Nordqvist, Hedwall (-5), 34. Minjee Lee  (-4), 54. Reid, M.Jutanugarn, Lydia Ko, Tseng, Smith (-3), 79. Clyburn, Artis (-2), 93. Hull, Popov (-1), 112. Sobron, Woods, Madsen (E).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

SCThornb1kb

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Klára Spilková vyhrála jednokolovou kvalifikaci se skore 68 (-4) mezi třiceti hráčkami a bude hrát turnaj LPGA Thornberry Creek LPGA Classic ve Wisconsinu.

“Druhá hráčka byla o ránu za mnou. Jsem ráda, že jsem po majoru zahrála dobře a že jsem si sama vybojovala postup. Mám šanci hrát další turnaj LPGA, a to je skvělé,” radovala se Klára.

Čtyřkolový turnaj je velmi dobře obsazen. Ze špičky žebříčku hrají obě Jutanugarn, Minjee Lee, Henderson, Jin Young Ko, Lydia Ko, Chun, Ciganda, Tseng. Vynechaly Thomspon a sestry Korda.

Zajímavostí turnaje bude třináctiletá Alex Pano, která hraje na sponzorskou pozvánku. Je trojnásobnou světovou mistryní U.S. Kids Golf. „Taková hráčka se rodí jednou za dvě desetiletí,“ říká její trenér Spencer Graham. „Je to Lexi Thomspon, Lydia Ko a Yani Tseng dohromady. Bude to světová jednička jako Lorena Ochoa nebo Annika Sorenstam,“ prorokuje Graham.

Hraje se na hřišti Thornberry Creek at Oneida  s parem 72 a délkou 6.057 metrů.

Dotace turnaje je 2 miliony dolarů. Loni zvítězila Australanka Catherine Kirk.

Odkazy:    Thornberry Creek   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

.