Spilková na tréninku u Williamse v Anglii

05.11.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková v rámci svého tréninku dojíždí pravidelně do Anglie za koučem národního mužstva Keithem Williamsem, a to na „kontrolu“ vývoje golfové techniky.  Williams má akademii v Hawkstone Parku ve středoanglickém Westonu. Spilková zde několikrát do roka driluje techniku úderů a zlepšuje hru. V laboratoři nedaleké univerzity absolvuje měření kinematiky švihu. Nyní může porovnat dubnové měření s aktuálním.

„Do Anglie jsme odletěly v pátek odpoledne. Na londýnském letišti nás čekal zástupce Volva, aby nám předal krásné Volvo XC70. Nejdříve jsme se rozjely na jižní pobřeží do New Miltonu navštívit našeho kamaráda, fotografa LET Tristana Jonese.  Strávily jsme  u něj krásný víkend. Počasí nám přálo, a tak jsme byly nejen na větrných plážích, ale i na místním ragbyovém zápase, Tristan je občas fotí.  V neděli po obědě jsme se vydaly na sever do Hawkstone Parku, za koučem Keithem Williamsem. Zde jsme dva dny pracovali na dynamice švihu, na drivingu jsme strávili hodně času.  Trénovali jsme také krátkou hru a prošli jsme hřiště. Zítra se přesouváme do Loughborough, kde ve speciální laboratoři místní univerzity budeme opět analyzovat můj švih,“ informuje ze svého anglického pobytu Klára Spilková.

 

Odkazy: … Hawkstone GCHřiště na satelitní mapě …  Jarní nalýza švihu v LoughboroughUniverzita Loughsborough …. spilkova.golf.czStránky Kláry Spilkové