Spilková – kam dál?

16.12.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
SpilkovaTerreBl17

Klára Spilková

České golfistce Kláře Spilkové bylo patnáctého prosince třiadvacet let. Sedm z těchto let strávila jako hráčka Ladies European Tour, kam vstoupila v roce 2011 jako šestnáctiletá, historicky nejmladší hráčka. Ze sedmi sezón prožila loni tu nejhorší a letos ze sedmi tu nejlepší. Vyhrála jeden turnaj, který ji výrazně zvedl sebevědomí, dvakrát se vešla do Top 10 a vydělala přes 100.000 Eur.

Je na cestě vzhůru a ví, že musí jít americkou cestou. Musí se odpoutat od evropského rozměru, hrát nejvyšší světovou ligu LPGA a tam se dostat na špičku. Stále platí, že chce být nejlepší světovou golfistkou.

Ta opravdu nejlepší, zlatá sezóna Spilkovou teprve čeká. Bude to sezóna, ve které bude vyhrávat majory LPGA a vydělávat miliony dolarů ročně. Jako například jen o pár měsíců mladší Lexi Thompson, která do LPGA vstoupila o rok později než Spilková do LET a letos vydělala téměř dva milionů dolarů.

V Ladies European Tour v dnešní podobě Spilkovou žádné velké štěstí nečeká. S evropskou ženskou túrou je to nahnuté. Nikdo doposud neví, kolik turnajů se v sezóně 2018 bude hrát. Zatím se ví o prvních čtyřech v Austrálii, společných s australskou PGA. LET je zřejmě poslední túra, která ještě nezveřejnila celý kalendář. To je alarmující.

LET prožívá nejhorší období. Generální ředitel byl v srpnu vyhozen a na jeho místo se nikomu nechce. Loňský kalendář prořídl o sedm turnajů, včetně toho v Česku, na pouhých 16 akcí. Šeptá se, že se túra přišla o přišla o půldruhého milionu dolarů a že je blízká kolapsu.

Doufejme, že se bude dařit lépe. Nejen kvůli Spilkové. V těchto dnech bojují v poslední kvalifikaci o postup do příští sezóny další dvě naše profesionálky, Lucie Hinnerová a Šideri Váňová. Aby v případě úspěchu měly kde hrát.

.