Spilková jedenáctá v Turecku

08.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky

Nejmladší golfistka v historii Ladies European Tour, Klára Spilková se umístila na  děleném jedenáctém místě na turnaji Turkish Airlines Ladies Open na Ladies European Tour, který se hrál 5.- 8.5. 2011.

Klára zahrála celkový výsledek (+4) s výsledky ze čtyř kol: 74, 72, 76 a 74. Par hřiště National Golf Club Antalya, na kterém se turnaj hrál, je 73.

Klára si dobře rozehrála první kolo, po něm se umístila na děleném třináctém místě s výsledkem jedné rány nad par. Výborně si poradila s místními úzkými fairwayemi, které se jí dařilo zasahovat. Vyhnula se tak zbytečným komplikacím ve stromech a křovinách, kde její spoluhráčky často končily. V prvním kole zahrála tři bogey, které ale vykompenzovala dvěmi birdie. V druhém kole předvedla vynikající patování a skončila s výsledkem 72 ran. Tentokrát zahrála dvě bogey, ale už tři birdie, takže se s výsledkem jedné rána pod par umístila na děleném pátém místě.

Ke konci druhého kola se přihnala bouřka s vydatnými přeháňkami a hráčky byly donuceny kolo přerušit. Kláře se naštěstí podařilo dohrát poslední jamku těsně před přerušením turnaje. Hráčky, které nestihly dohrát, pokračovaly druhý den ráno. Do třetího kola šla v paru.

Hřiště je sice relativně rovinaté, ale zato velmi vyčerpávající, je potřeba přemýšlet a plně se soustředit na každou ránu, aby si hráčka zajistila pozici, z které je možné hrát další ránu, aniž by jí v tom vadil nějaký strom či keř. Sem tam se zvedl i vítr. Klára hřiště komentuje slovy: „Hřiště se mi moc líbí, je ale velmi úzké a těžké na koncentraci. Je tu hodně borovic, které člověka nenechají, aby si oddychl. Mám na Turecká hřiště samé dobré vzpomínky a toto nebude výjimkou.“

Ve čtvrtém kole Klára zahrála 74 ran, čtyři bogey a tři birdie. Výborně ale zachránila par na osmé jamce, kde jí míček spadl do vody, povedlo se jí proměnit sedmnáctimetrový pat. „Nejlepším zážitkem z turnaje pro mě určitě bylo birdie na poslední jamce ve druhém kole, můj plán mi tam dokonale vyšel a navíc mě potěšil velký potlesk od diváků,“ dodává Klára, která je se svým výsledkem spokojená. Její hlavní cíl procházet cuty se jí více než daří.

Další naplánovaný turnaj je Unicredit Ladies German Open, který se hraje 19.- 22.5. na hřišti Golfpark Gut Häusern v Mnichově.