Spilková – jaká je Dýšina

08.08.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková

Jak znáte hřiště na Dýšině?
Hřiště znám průměrně. Hrála jsem tady párkrát ještě dětské turnaje, pak po tři roky sponzorské. Hřiště není moc dlouhé, je občas kopcovité, technické, musím víc přemýšlet, kam úder umístit. Na tomto hřišti není každá rána jistá. To sice není na žádném, ale když je hřiště užší jako tady, tak je to o to těžší.

Myslíte, že hřiště bude vyhovovat Češkám?
Určitě pro ně bude výhodou. Hrají kratší, ale rovnější rány. Vlastně je tak vybrané, aby naše holky mohly zaskórovat. Některé ho dobře znají.

Všimla jste si změn, které si vyžádal turnaj LET?
Určitě je hezčí, greeny jsou rychlejší než normálně. Na sedmičce je nové, dobré grafitti. Předtím jsem na akcích hrála z bílých, takže je pro mě hezké, že mohu hrát ze žlutých nebo z červených. Tak dobře hřiště neznám, abych si pamatovala detaily, ale na jakých odpalištích člověk je, to pozná.

Trénovala jste tady dost?
Trénovat jsem zde byla letos dvakrát. Pak jsem si tady byla zahrát, ale začaly moje turnaje, program už by nabitý.

Můžete Dýšinu srovnat s nějakým jiným hřištěm v cizině?
Moc ne. Všechny hráčky říkaly, že je takové jiné. Ale je pro ně dobré, že se podívají někam jinam a zahrají si jiné hřiště. V Německu je turnaj na stejném místě podesáté, lidé vědí, kam přijet, ale na druhou stranu je to podobné každý rok.

Jaká je vaše letošní sezona?
Dobrá. Z osmi turnajů jsem šestkrát prošla cutem. Minulý týden mě mrzel cut na British Open, ale jsem moc ráda, že jsem se tam dostala. Příští rok bych ráda zase o stupínek výš, ale nechci pospíchat.

Jste spokojená s rychlostí vzestupu?
Jak to přijde, tak to přijít má. Člověk může mít plány, může se jich držet, ale ne se cpát nahoru násilím. Není ještě ten správný čas, ještě sbírám zkušenosti, ale výsledky už jsou lepší. Že se to někomu nelíbí, je jeho věc. Náš tým si drží svoje, dobrou náladu, je to odlišné než minutý rok. 
Nemohu chtít hned všechno. U amatérů jsem se na mezinárodních turnajích musela tři čtyři roky otrkat, než jsem začala vyhrávat, např. mezinárodní mistrovství Německa.
Výkonnost musí být vzestupná. Ano, jsou hráčky, které hned všechno mají, ale člověk si to tak nevybojuje. To já jsem vždycky musela, nikdy jsem nedostala kartu – jeď si zahrát na British nebo Evian. Možná proto, že jsem Češka, možná proto, že neznám ty správné lidi. Ale radši si to vybojuji.

Poslední turnaje vám daly nějaké zvláštní zkušenosti?
Určitě, v některých ohledech určitě. Nejvíc, když jsem viděla holky na British Open. Ty z Ameriky člověk nezná, ony se nechovají jinak, ale švih mají posunutý tak vysoko, už to jsou takové chlapské švihy. Výsledky mají vyrovnané pod par, super trefují balony jeden jako druhý, stejný řízek, stejně hluboký. Každá rána je super trefená, má sílu. Samy pro sebe si dělají rezervu, poznají, že teď to tam nemusí rvát.  My to hrajeme stále na sto procent.

.