Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Spilková chválila Dýšinu, o startu jedná

16.04.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková

Klára Spilková už jezdí na turnaje Ladies European Tour v úplně jiném rozpoložení než dřív. Rozehrála svou třetí sezonu na profesionálním okruhu a všechno jí připadá všednější než v době, kdy byla debutantkou a neustále jen poznávala a vstřebávala nové věci.

„Už to beru jako normální turnaje, ne jako něco výjimečné. Jdu se pobavit, je to teď příjemnější. Už znám hráčky, se kterými se potkávám, je to fajn,“ řekla na dnešní tiskové konferenci v Mladé Boleslavi.

Po turnajích v Číně a Maroku už jediné české profesionálce mezi kontinentální špičkou připadá, jako by sezona přešla do své střední fáze. „Cítím se docela rozjetá, pomalu se blíží Turecko, pak Holandsko, Německo, celý květen bude našlapaný,“ neskrývala, jak se těší, až se zase zapojí do herní praxe.

A všechny své tuzemské fanoušky speciálně pozvala na Ladies German Open na hřiště Golfpark Gut Häusern u Mnichova. „Tam je to prostě super, úplně jiná atmosféra, spousta lidí, stojí to zato,“ řekla s očima navrch hlavy.

Spilková hodlá absolvovat zhruba tolik turnajů jako minulý rok, kdy napočítala osmnáct startů. Stále však v programu nemá pevně zakotven srpnový Pilsen Golf Masters na Dýšině. „Ještě to není úplně jasné, ale určitě je to pěkné hřiště. Hodně holek se mě na něj ptá. Porovnávám jim ho s Albatrossem a říkám, že turnaj bude zajímavější. Je to nahoru – dolů, každý jamka jiná, bude se jim to líbit.“

Jediný český turnaj LET v Golf Parku Plzeň se bude hrát týden po Women´s British Open. A účast na něm je cílem osmnáctileté hráčky. „Od nás se tam ještě nikdo nedostal,“ podotkla, že i takové okolnosti hrají v její motivaci roli. „Minule jsem od toho byla jednu ránu a věřím, že tento rok to prolomím. Když nebudu do třicítky v money listu, chtěla bych se tam dostat přes kvalifikaci, i proto, že se letos hraje na St Andrews.“

Do další fáze sezony vyrazí Spilková posílena dalším fittingem u svého sponzora Titleist. „Měla jsem štěstí, že na už na podzim bylo fittování driveru. Měla jsem ho s sebou v Dubaji a byla jsem s ním delší. Díky němu jsem zahrála výsledek, jaký jsem potřebovala,“ prozradila golfistka, která si právě v arabském finiši loňské sezony zajistila hráčskou kartu na sezonu letošní. A do její další fáze půjde s nově nafitovanými fervejovými dřevy.

Spilková je zároveň tváří hřiště na pražském Černém Mostě, kde nejvíc trénuje a hraje, ale jejím domovským klubem zůstává smíchovský Erpet. Tam byla zvyklá se potkávat s trenérem amatérské reprezentace Keithem Williamsem a za ním teď, kdy má LET na programu jen turnaj v daleké Jižní Africe, vyráží do Anglie. „Na univerzitě v Manchesteru mám domluven rozbor švihu a těla, oni se v tom opravdu vyznají,“ dodala s úsměvem.

.