Spilková – bijte na poplach

14.11.2016 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
spilkovaklara807_sirka

Klára Spilková

Před několika hodinami skončil turnaj Hero Womens Indian Open, ve kterém naše Klára Spilková neuspěla. Po výkonu 79,78 (+13) neprošla cutem do třetího kola. Nezískala žádnou odměnu ani příčku v žebříčku a začíná být zle.

V Order of Merit ustoupila o dalších pět příček a je na 90. pozici. V redukovaném žebříčku, který rozhoduje o osmdesátce postupujících do dalšího ročníku ztratila také pět příček a je už na výhružném 72. místě. Pokud tento sešup nezastaví, mohla by místo vánočních nákupů bojovat o účast v dalším ročníku European Tour v kvalifikaci v Maroku.

Rok 2016 je nejhorší sezónou její šestileté kariéry. Z dvanácti turnajů LET 2016 ukončila předčasně polovinu. Její letošní příjem je čtvrtinou toho loňského.

Česká jednička se může vzepřít nepřízni osudu už pouze na dvou turnajích. Tím prvním je Qatar Ladies Open s dotací půl milionu euro příští víkend. Tím druhým je Omega Dubai Ladies Masters. Má stejnou dotaci a hraje se začátkem prosince.
V Kataru bude Spilková hrát poprvé. V Dubaji bude hrát po šesté, zatím vždy prošla cutem. Byla nejlépe desátá a nejhůře osmačtyřicátá.

Spilková v situaci ohrožení kvalifikací již jednou byla. V roce 2012, ve své druhé profesionální sezóně. Tehdy byla před posledním turnajem sezóny v Dubaji již dokonce za osmdesátým místem redukovaného žebříčku a zralá na kvalifikaci. Hrobníkovi utekla z lopaty výkonem 67,73,69,76 (-3). Dosedla přesně na 80. místo postupového žebříčku a uhájila kartu na sezónu 2013.

Odkazy: … Statistiky Kláry SpilkovéStránky Spilkové na Golf.czOficiální stránky SpilkovéFacebook

.