Spilková a Kamasová: „Budeme bojovat!“

26.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Během turnaje Allianz Ladies Slovak Open, který se hraje tento víkend na hřišti Grey Bear Tále, se konala i tisková konference s Klárou Spilkovou a Zuzanou Kamasovou. Golf.cz při tom nemohl chybět. Obě hráčky se konference zúčastnily poté, co dohrály první kolo turnaje. Klára Spilková skončila s výsledkem 73 ran, tedy jedné rány nad par a Zuzana Kamasová  šla v paru 72 ran.

Klára prozradila, že se trochu obávala deváté jamky, která jí v minulém ročníku turnaje moc nepřála a v obou kolech na ní vloni zahrála double bogey. Dnes na deváté jamce také měla trochu smůlu, když odpálila drive do roughu a odtud se dostala hybridem do vody. I přes trestnou ránu ale díky výbornému patu zahrála bogey. „Na devítce v druhém kole nebudu rozhodně riskovat a nebudu nervózní,“ dodala Klára. Zuzana zase poukázala na fakt, že z hřiště mají všechny hráčky velký respekt a nikdo z nich nedělá předběžné závěry po prvním kole, jelikož druhý den může být vše jinak. „Greeny jsou tu zatím nejtěžší, jaké jsem letos na tour zažily, ale budeme bojovat,“ shodly se holky.

Na otázku, co dnes po kole budou dělat, obě odpověděly, že si zajdou na nějakou dobrou večeři a trochu zrelaxují. Klára by si chtěla vyjet na Chopok. Je důležité, aby hráčka mezi koly trochu zapomněla na golf. Kláře to vždy říkal její táta, Petr Spilka.

Jeden z přítomných novinářů se také ptal, jestli na Kláru a Zuzanu ostatní hráčky nenahlíží jako na exoty, vzhledem k tomu, že jsou z východní Evropy. Obě hráčky tato otázka velmi pobavila a Zuzana novinářům vysvětlila, že kdysi byla opravdu jediná, ale již delší dobu na tour hrají i Rusky a dříve například i Zuzana Mašínová. „Je vtipné, že ať přijedeme kamkoliv, stále slýcháme s našimi jmény spojené Czechoslovakia,“ zmínila Klára.


Aneta Zárubová