Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spieth poprvé od kolapsu na Masters: Přežiju to!

05.05.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A

2015 U.S. OpenOd té doby, kdy Jordan Spieth (22) přišel o náskok pěti ran a tím i o vítězství na Masters, se  po měsíci objevil znovu na veřejnosti.

Stalo se tak u příležitosti oslav jeho FedEx Cupového titulu z roku 2015, kdy mladý Texasan věnoval jeden milion dolarů dětské nemocnici.

Během tiskové konference mluvil Spieth o tom, jak dostával rady od ostatních sportovců ohledně toho, jak se s porážkou na Masters vyrovnat. A jak se pohnout zase o kus dál… „Téměř okamžitě mi ještě ten večer začaly chodit zprávy, kde bylo: Tohle se stává všem sportovcům na všech úrovních. Nepochybuji o tom, že se dáš zase do pořádku,“ přiznala aktuální světová dvojka, které vyjadřují podporu především lidé z jeho rodného Dallasu. A to nejrůznějšími způsoby.

„V obchodě jsem potkal nějakou ženu, která mi položila ruku na tu mou a řekla: já se za vás modlím. Jak se vám teď daří? A já říkám: Vždyť mi neumřel pes, budu v pohodě. Přežiju to. To se stává…“

Do boje o další tituly se aktuálně druhý hráč světa pustí znovu příští týden. Od 12. května se bude na hřišti TPC Sawgrass hrát turnaj, kterému se přezdívá „pátý major“ – The Players Championship.

Měsíční pauzy si Spieth snad užil do sytosti, protože jeho turnajový program už je opět pořádně zaplněný. Hned následující týden se Texasan objeví na tradičním turnaji AT&T Byron Nelson. Poté ho čeká Dean & Deluca Invitational, a Memorial Tournament. Druhý červnový týden si dopřeje týden volna, aby načerpal nové síly před druhým majorem sezóny – US Open, které se začíná hrát 16. června.

Ke „kolapsu“ na Masters se aktuální světová dvojka už vracet nechce. „Stalo se. A prostě musím jít dál. Něco takového se asi muselo stát. Teď jenom nesmím dopustit, aby se to stalo znovu.“.