Fiasko Spietha: Neprošel cutem

19.02.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky

220x75PGA Tour – Northern Trust Open – hřiště Riviera CC, Pacific Palisades, Kalifornie, USA • Datum: 18.-21. února 2016. Dotace: 6,8 milionu dolarů. Pro vítěze: 1,224 milionu dolarů FedExCup Body: 500 northerntrustopen.com

2. kolo

Světová jednička Jordan Spieth neprošel cutem v Kalifornii.

“Tohle není můj start před Masters. Ten bude až příští týden,” uvedl vítěz dvou majorů, který se chystá na World Golf Championships-Cadillac Championship. Spieth skončil se skore +5 (79, 68 ran).

V čele turnaje je Jason Kokrak s -11. O ránu za ním je Chez Reavie. A na T3 Dustin Johnson, Troy Merritt a Bubba Watson s -8.

Skore 2. kolo

2. kolo

1. kolo

Jordan Spieth

Světová jednička Jordan Spieth (22) zahrál třetí nejhorší kolo své kariéry během úvodní rundy na PGA Tour. Začátek turnaje Northern Trust Open mu nevyšel – osm bogey a double na osmnátce. Texasan si zapsal skore +8 (79 ran) a skončil na posledním 142. místě společně s Johnem Huhem.

“Prostě bych na tento den nejradši zapomněl… Samozřejmě jsem si představoval, že se mi někdy během kariéry stane i to, že skončím poslední. Bohužel se to teď opravdu stalo,” povzdychl si Spieth po turnaji.

Na hřišti ale dokázal i ke konci hry vtipkovat.

Když Justin Thomas zvedl míček na poslední jamce, chtěl se ujistit, že nestoupne do dráhy kolegy Freda Couplese. Na Spietha ale zapomněl. “Věděl jsem, že Jordan není nikde blízko,” okomentoval to pak Thomas.

To ale nezabránilo tomu, aby si do něj Texasan s úsměvem nerýpnul: “Justine, a mě se nezeptáš? Pravděpodobně jsi totiž přímo v mé dráze.”

Vtipkování by asi nikdo od světové jedničky po takovém kole nečekal, ale Spieth dokázal, že je profesionál každým coulem a z jednoho nepovedeného kola se nezhroutí.

Do čela turnaje se dostal Camilo Villegas se skore -8, 63 ran.

“Abych byl upřímný, byl jsem docela překvapený, že jsem se dostal osm úderů pod par. Tohle je docela těžké hřiště a nebylo snadné nahrát takové skore” uvedl Villegas a dodal: Nevěděl jsem, že se Jordan dostal na plus osm, ale je zřejmé, že prostě neměl svůj den. A v tomto sportu má každý z nás někdy špatný den.”

Rory McIlroy si zapsal skore -4 a skončil na dělené 5. pozici stejně jako třeba Buba Watson.