Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Špička handicapovaných znovu míří do Darovanského Dvora

18.06.2013 | Petr Halaburda | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Resort Darovanský Dvůr letos již potřetí přivítá na své půdě nejlepší handicapované golfisty z celého světa, kteří se zde účast od 23. do 25. června turnaje Czech Disabled Golf Masters. O start na západě Čech zájem roste, podle pořadatelů by se mohlo na kvalitní soutěži představit 80 startujících z patnácti zemí včetně Austrálie, Kanady a USA. Vrchol turnaje si nenechají ujít ani nejlepší čeští profesionálové Klára Spilková a Marek Nový, kteří přijedou dekorovat nejúspěšnější.

Turnaj spadá do série European Tour EDGA. „Startovní listina bude nesmírně nabitá a pestrá. Čeká nás velmi kvalitní turnaj za účasti těch nejlepších,“ slibuje si od soutěže Miroslav Lidinský, prezident České golfové asociace handicapovaných golfistů (CZCDGA).

Západočeský resort má podle něj dokonalé zázemí s dostatečným počtem míst pro ubytování a hlavně takřka výlučně bezbariérovým řešením. „A samozřejmě odpovídající hřiště, které nemá příliš velké převýšení, což je kvůli pohybu hráčů po něm klíčové. Zahraniční hráči se nám hlásí podle svých i proto, že turnaj provází přátelská a uvolněná atmosféra,“ popisuje Lidinský, proč se zahraniční účastníci v závěru června rádi do Česka vracejí.

Loňským absolutním vítězem byl Andrew Gardiner, který dvě kola zahrál na 148 ran. Neděle je vyhrazena oficiálnímu tréninkovému kolu, finálové kolo je na pořadu v úterý 25. června.