Špička handicapovaných znovu míří do Darovanského Dvora

18.06.2013 | Petr Halaburda | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Resort Darovanský Dvůr letos již potřetí přivítá na své půdě nejlepší handicapované golfisty z celého světa, kteří se zde účast od 23. do 25. června turnaje Czech Disabled Golf Masters. O start na západě Čech zájem roste, podle pořadatelů by se mohlo na kvalitní soutěži představit 80 startujících z patnácti zemí včetně Austrálie, Kanady a USA. Vrchol turnaje si nenechají ujít ani nejlepší čeští profesionálové Klára Spilková a Marek Nový, kteří přijedou dekorovat nejúspěšnější.

Turnaj spadá do série European Tour EDGA. „Startovní listina bude nesmírně nabitá a pestrá. Čeká nás velmi kvalitní turnaj za účasti těch nejlepších,“ slibuje si od soutěže Miroslav Lidinský, prezident České golfové asociace handicapovaných golfistů (CZCDGA).

Západočeský resort má podle něj dokonalé zázemí s dostatečným počtem míst pro ubytování a hlavně takřka výlučně bezbariérovým řešením. „A samozřejmě odpovídající hřiště, které nemá příliš velké převýšení, což je kvůli pohybu hráčů po něm klíčové. Zahraniční hráči se nám hlásí podle svých i proto, že turnaj provází přátelská a uvolněná atmosféra,“ popisuje Lidinský, proč se zahraniční účastníci v závěru června rádi do Česka vracejí.

Loňským absolutním vítězem byl Andrew Gardiner, který dvě kola zahrál na 148 ran. Neděle je vyhrazena oficiálnímu tréninkovému kolu, finálové kolo je na pořadu v úterý 25. června.