Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Spekulace a Tigerův návrat

12.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

tiger-woods150Nejnovější zprávou je, že se Tiger Woods snaží zůstat mimo profesionální golf nejméně do Masters. Ve čtvrtek tuto informaci prozradili agentuře AP dva lidé, kteří znají jeho plány.

Woods poslední dva týdny trénoval na Isleworth, poblíž svého domu v Orlandu a dokonce mu na víkend přicestoval trenér, Hank Haney, aby spolu pracovali na švihu. Následkem byly spekulace, že již brzy bude hrát. Dva lidé, kteří raději zůstali v anonymitě, protože takové informace smí uvést jen sám Tiger, ale tisku prozradili, že nejspíše bude hrát až v dubnu na Augusta National.

Před tím, než se ukázal na majoru, Woods po dobu devíti týdnů za svou kariéru nehrál už dvakrát. Poprvé v roce 2006, když se vyrovnával se smrtí svého otce. Před dvěma roky zase nehrál kvůli zranění kolene, až do té doby, než vyhrál U. S. Open na Torrey Pines i se svým bolavým kolenem.

Woods kvůli skandálu nehrál už od 15. listopadu 2009, kdy vyhrál v Melbourne. Byla to jeho 82. výhra v kariéře.

Při svém prvním proslovu 19. února, kdy se omluvil za svoje chování, řekl, že se ke golfu vrátí, jen neví kdy. V uplynulých třech týdnech se podle jeho náznaků veřejnost začala domnívat, že by to mohlo být již brzy.

28. února se vrátil z rodinné terapie v Arizoně a postupně se začal dostávat zpět do svých tréninkových kolejí. Jeho agent v IMG, Mark Steinberg přijel tento týden na CA Championship v Doral, ale za obchodním účelem. Mezitím bývalý tiskový mluvčí Bílého domu, Ari Fleischer odmítl komentovat zprávy, že měl údajně Woodsovi pomoci s jeho návratem.

Objevila se také tvrzení, že má Woods v plánu návrat na Arnold Palmer Invitational na Bay Hill, kde vyhrál minulý rok. Tento turnaj ještě za celou svou kariéru ani jednou nepropásl. Ředitel turnaje, Scott Wellingto má už dokonce speciální plán pro média a bezpečnost, stejně tak jako ostatní turnaje na PGA od té doby, co Woods začal trénovat.

Wellington řekl, že od Woodse ani jeho týmu zatím žádné zprávy nemá. Tiger má čas se rozhodnout do pátku 19. března.

Woods je čtyřnásobný vítěz Masters a v roce 1997 se stal nejmladším výhercem s nejnižším skóre po 72 jamkách. Masters je turnaj s velmi přísnými opatřeními, ani média nemají přístup ke všem informacím. Turnaj se hraje 5. – 11. dubna.

Woods Masters naplánovanou tiskovou konferenci před Masters na úterní večer, tento večer se také koná Champions Dinner.

Aneta75P

 

 

Aneta Zárubová