Spěchejte pomalu. I na golf(u)

03.09.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Není na světě golfista, který by alespoň jednou v panice nepospíchal na hřiště. Startovní čas nutí k rychlé jízdě a člověk si neuvědomí, že je lepší naštvat kamarády a maršála, než si zlámat kosti. Minulý týden byla na rodném domě v Louce u Litvínova odhalena pamětní deska Ivanu Hlinkovi. Také pospíchal na golf…

Hlinka je sice pohřben na Olšanských hřbitovech v Praze, ale pomníček pod stromem, který byl vysazen na jeho památku, se nachází na jeho nejoblíbenějším hřišti Olšová Vrata. To se mu nakonec stalo osudným. V srpnu 2004 jel z Litvínova do Karlových Varů na golf, srazil se s nákladním vozem a nehodu nepřežil.

Už osm let se v Podbořánkách hraje Memoriál Jana Raisla. Oblíbený trenér tragicky zahynul při autonehodě v roce 2005. Úvodní odpal tradičního turnaje tradičně obstarává jeho syn Matěj, přítomni bývají manželka Jana, rodiče Vlasta a Oldřich a také bratr Zdeněk. Je to smutná akce.

Smrt si nevybírá! Navštívila i anglickou golfovou hvězdu Melissu Reidovou. Loni v květnu se u německého Dachau vůz jejích rodičů čelně srazil s protijedoucím autem a matka Joy nehodu nepřežila. Otec Brian, který řídil vůz jedoucí za dcerou na golf, dlouho ležel s těžkým zraněním v nemocnici.

Wales přišel v roce 2009 o nadějného golfistu Bena Enocha. Devatenáctiletý hráč zahynul při autonehodě cestou na turnaj v Anglii, když se svým Peugeotem 306 narazil do přívěsu používaného jako skladiště.

Zbytečná rychlost není vhodná ani na samotném hřišti. V Dýšině nad šestnáctým greenem havarovala už řada hráčů, naposledy při Ladies European Tour narazil vozík do břízy pod cestou. Nebýt stromu, skončili by technici s materiálem v rozbouřené Klabavě. Několik měsíců předtím odtud dvě hostesky byly údajně odvezeny do nemocnice.

A bylo hůř. Pětašedesátiletému Američanovi se v roce 2007 na jednom nejmenovaném hřišti „splašil“ vozík a spadl z pětadvacetimetrového útesu. Bývalý realitní agent, jehož totožnost úřady v kalifornském San Diegu nezveřejnily, byl na místě mrtev.

Spěchejte pomalu. Na hřiště vyjíždějte s dostatečnou časovou rezervou a v areálu se uklidněte. A jak říkal legendární Arnold Palmer – nezapomeňte si na hřišti přivonět k růžím!

 

.