Soutěžní sezóna ČGF začala v Mladé Boleslavi

25.04.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Společenským zápasem ženských týmů začala soutěžní sezóna České golfové federace.
Na hřišti v Mladé Boleslavi se pod patronací společnosti Meredith odehraje 3. ročník Lady Abrahams Trophy, utkání ženských týmů výběru hráček ČR – Sever proti Jihu. Dnešek byl ve zmanení turnaje hostů a představení týmů.

 

Turnajem hostů  a představením týmů začal 3. ročník Lady Abrahams Trophy. 
V turnaji hostů, který se hrál systémem Texas Scramble  zvítězil flight vedený Klárou Spilkovou. Spolu s ní zvítězili pánové Kantor, Gajdůšek a Jandásek.

Družstva se představila ve složení:

Sestava Severu: Martina Kodejšová, Kateřina Růžičková, Klára Spilková, Šideri Váňová, Tereza Vavrušková, Barbora Vejlupková a hrající kapitánka Martina Dorníková.

Sestava Jihu: Emily Curry-Bartoňová, Veronika Holišová, Sandra Jantová, Martina Lančová, Marie Šebestová, Karolína Vlčková a hrající kapitánka Stáňa Kopejtková.

Lady Luisa Abrahams je významná postava historie českého golfu. Její jméno se jako zlatá nit vine událostmi našeho golfu dvacátého a jednadvacátého století. Žena s pohádkovým životním příběhem nás opustila  v lednu 2006. Petr Žák, majitel agentury Meredith, který pro ČGF již mnoho let organizuje prestižní utkání mužských týmů Východ- Západ, nabídl ČGF uspořádat na její počest stejný formát utkání pro ženy. Předseda STK Karel Vopička doplnil, že pro vyrovnání významu obou utkání je vhodné přejmenovat utkání mužů podle další stěžejní postavy české golfové historie na Prezident Goldscheider Trophy

Vloni na Mnicchu se stalo Vítězem v poměru 9,5:3,5  družstvo Severu České republiky ve složení: Sandra Jantová, Martina Kodejšová, Kristýna Pavlíčková, Kateřina Růžičková, Šárka Seifertová a Klára Spilková. Hrající kapitánkou Severu byla Martina Dorníková.

V prvním ročníku zvítězilo družstvo Jihu v sestavě:  Edita Nechanická, Silvie Dittertová, Marie Šebestová, Kateřina Růžičková, Stanislava Kopejtková, Petra Kvídová, Veronika Holišová. Kapitán Jan Herman, hrající asistent Stanislava Kopejtková 

Informace o hřišti

Z archivu Golf cz:             1. ročník            2. ročník