DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Soumrak Centrální mimoklubové registrace

12.10.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V pátek 18. října 2013 se v Mladé Boleslavi sejdou prezidenti českých golfových klubů na mimořádné podzimní konferenci České golfové federace. Podle zveřejněných přípravných dokumentů měli prezidenti rozhodnout o dvou významných změnách. Nyní už  pouze o jedné, neboť jeden z bodů, změna sídla federace, mezitím padl. Sídlo federace zůstane tam, kde je  nyní, tj. v pražském Erpetu na Strakonické ulici.

Hlavním bodem konference tedy bude rozhodnutí o návrhu výboru na zrušení Centrální mimoklubové registrace (CMR). Tento subjekt umožňoval členství ve federaci jednotlivým hráčům bez nutnosti klubové příslušnosti.

Pokud prezidenti rozhodnou o jejím zrušení, zemře CMR ve stáří necelých 13 let. Její vznik schválila  konference ČGF v roce 2001. Pokud nechají CMR žít, měl by  roční poplatek zůstat  na 3 000 korun ročně a členství omezené na dobu dvou let.

Odkazy: … Stanovy ČGFMýty a pověry – CMR (2004)K čemu je nám CMR? (2009)Konference 2001

 

.

Počet přečtení: 2 946
Komentáře
 • Dan napsal:

  Naprosto nerozumím tomu co komu na CMR vadí. Federace má každoročně zaručený (dle výkazů nemalý) příjem, který je od jednoho hráče výrazně vyšší než přes klub. Kde po zrušení tyto peníze vezme? Na hřištích platíme (členové CMR) plná fee. To klubům vadí? Členství v CMR je z hlediska plateb nejdražší forma hraní golfu v ČR. Přináší peníze federaci i hřištím. Rozuměl bych pokud by CMR zahynula na úbytě ale pokud existujeme my kteří preferujeme volnost a neorganizovanost a jsme ochotni si za ni připlatit pak opravdu nerozumím tomu že tyto peníze nikdo nechce. Asi jich mají federace i hřiště dost. Raději tedy budeme rozvíjet virtuální golfová podnikání a topit se v systému slev a kvót. Myslím že je spousta důležitých témat na řešení, jako např. obcházení amatérského statutu organizátory turnajů, nebo žalostná úroveň znalosti pravidel nejen mezi hráči, ale i činovníky klubů. To je ale do vlastních řad to se nerado řeší. Tak zrušmě CMR to nikoho nebolí a je to “nekalá konkurence” která nám ukrádá členy.

  Daniel Lattner

 • abc napsal:

  cui bono?
  proč neplatit x krát větší nájem než lze mít kdekoliv jinde v praze?
  komu vadí cmr? proč není možné mít registrační kartu přímo od čgf za 500,-?

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017