Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Soud potvrdil, že hráčka Erica Blasberg spáchala sebevraždu

26.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Nevadský soudní ohledavač potvrdil, že bývalá hráčka LPGA, Erica Blasberg spáchala sebevraždu. Pětadvacetiletá Blasberg zemřela letos 9. května. Byla nalezena mrtvá s pevně obmotanou igelitovou taškou okolo hlavy ve svém domě v Hendersonu.

Hendersonská policie oznámila, že prozatímně zadržela jejího lékaře, Thomase Hesse, který našel její tělo. Hess byl podezřelý, protože odebral některé věci z místa činu, například i dopis, který Blasberg nechala na rozloučenou.

Obsah dopisu nebyl zveřejněn. Soudní ohledavač sdělil, že Blasberg zemřela na zadušení, zároveň ale požila nebezpečné množství léků na předpis, včetně léků proti bolesti hlavy a úzkosti. Bylo zjištěno, že měla v krvi velké množství butalbitalu, temazepamu, alprazolamu, codeinu, hydrocodonu a tramadolu. Nevadské zákony ale nedovolují publikovat přesné množství látek, které měla v krvi.  

Soudní ohledavač Michael Murphy řekl, že zatímco bylo zadušení hlavní příčinou její smrti, přítomnost zmíněných látek byla také podstatným faktorem. Mluvčí Hendersonské policie, Keith Paul oznámil, že Hess bude propuštěn, jeho čin byl označen jako přestupek a nenásilný trestný čin. Policie také zjistila, že Hess z jejího domu volal na tísňovou linku, když ale policisté dorazili na místo, dům byl opuštěný. Blasberg měla v domě spakovaná zavazadla na nadcházející turnaj.  

Policejní vyšetřování bylo komplikované, protože se Hess přiznal k tomu, že hýbal s věcmi na místě činu a navíc poté přestal s policisty spolupracovat. Podařilo se zjistit, že schoval dopis a předepsané léky ve svém autě. S celkovým průběhem vyšetřování ale není spokojený otec hráčky, Mel Blasberg, který se chce odvolat.

Blasberg vyrostla v jižní Kalifornii a letošní sezóna byla její šestá na LPGA Tour. Profesionálkou se stala v červnu 2004 a jednou vyhrála na Duramed FUTURES Tour, před tím, než se kvalifikovala na LPGA Tour v roce 2005. Její nejlepší rok na tour byl 2008. Letos hrála pouze v květnovém turnaji, Tres Marias Championship v Mexiku, kde skončila na 44. místě.


Aneta Zárubová