Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Sorenstam se vzácně objeví na Pebble Beach

18.11.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Od svého odchodu z profesionálního golfu hrála Annika Sorenstam jen sporadicky v různých charitativních turnajích a na pozvání. Hráčka se ale výjimečně ve čtvrtek objeví na turnaji Pebble Beach Invitational, který se každoročně koná na hřišti Pebble Beach, Spyglass Hill Golf Course a Del Monte Golf Course a zároveň je také jediným turnajem na 72 jamek, kde proti sobě hrají muži i ženy ze čtyř hlavních světových tour. Sorenstam z LPGA Tour odešla po své sezóně v roce 2008, od té doby hrála jen občas. Například skončila na dvanáctém místě na turnaji Mission Hills Star Trophy, který se hrál 12. října v Číně.

 V turnaji dotovaném 300 000 dolarů, což je přibližně 5 423 700 korun, hraje i Mark Brooks, sedminásobný vítěz na PGA Tour, který letos titul obhajuje a zhruba desítka hráčů z top 125 na finančním žebříčku tour.

Ryan Palmer, který minulý týden na Floridě dovršil svou zatím nejúspěšnější sezónu na PGA Tour s devatenáctým místem na turnaji Children’s Miracle Network Classic, je nejlepší hráč z finančního žebříčku, který v turnaji hraje. V poli budou dále i Matt Bettencourt, Bill Lunde, Derek Lamely a Cameron Beckman, kteří všichni tuto sezónu vyhráli titul na  PGA Tour.

Z LPGA Tour v turnaji, mimo Anniku Sorenstam a Juli Inskter, hraje sedm hráček , které jsou mezi top 30 na žebříčku LPGA.

Tommy Armour III, který turnaj vyhrál v roce 2008 i 2009, ještě jako člen PGA Tour, je mezi osmi hráči v turnaji z Champions Tour. Nechybí mezi nimi ani bývalý vítěz U.S. Open, Scott Simpson.

Jamie Lovemark, nejlépe umístěný hráč na finančním žebříčku Nationwide Tour, je mezi sedmnácti reprezentanty Nationwide Tour.

Nejnižších 40 profesionálních skóre postoupí po cutu po 54 jamkách do nedělního kola na Pebble Beach.Aneta Zárubová