DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Sokolov Trophy by Czech One – vyhrál Ondřej Lieser

15.08.2017 | CzechOne - Radovan Vrátný | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Lieser

Ondřej Lieser

Czech One – Sokolov Trophy, Sokolov (15. – 16.8.2017)

Středa – 2. kolo
Z prvního místa vyrazil a první byl i po osmnácti jamkách. Ondřej Lieser se nejdřív radoval z „nepříjemného“ počasí, ale ani poté, co přestalo pršet a vysvitlo sluníčko nedal svým soupeřům šanci, donesl celkových 135 ran (-9) a svým soupeřům v turnaji Sokolov Trophy by CzechOne odskočil o 4 rány.

Poslední dnešní flight měl složení Lieser, Mrůzek, Dostál, což bylo dáno pořadím po prvním kole. Vojta Dostál lehce ztratil kontakt už v první devítce, kde zaznamenal dvě bogey, ale pravé Waterloo pro něj nastalo na desítce, kde přestřelil green prvním i provizorním míčkem. První míček se vůbec nenašel a provize byla v takové pozici, že si musel dropnout. Výsledkem bylo na čtyřparu devět a čelo leaderboardu se mu ztratilo v dáli. Své dnešní trápení potvrdil na 16. jamce, kde si na greenu neoznačil míček a inkasoval trest.
S potížemi v podobě hledání míčku v roughu se na čtrnáctce potýkal i Filip Mrůzek, musel dropovat „na spojnici“ poměrně dost daleko od jamky a s výsledným bogey byl ještě spokojen. Vzhledem ke ztrátě kontaktu pak musel útočit, což se mu vymstilo na sedmnácté jamce, kde míček v roughu vůbec nenašel a provizorním míčkem uhrál už pouze double bogey. Riskantní hra na osmnáctce sice přinesla birdie, ale to už stačilo pouze na vyrovnání výkonu Aleše Kořínka a společně tedy dělili druhé místo s -5. Aleš Kořínek komentoval dnešní hru slovy: „Dnes to byla klidná runda, nic zásadního jsem nepokazil ale ani jsem si nevytvořil žádné zázračné příležitosti. Chyboval jsem na desítce, kde jsem ze středu fairwaye byl do greenu krátký a po příhře jsem nedal dvoumetrový pat, zatrnulo mi i na sedmnáctce, kde jsem zatáhl oba drajvy doleva, ale naštěstí jsem první míček našel, vyhrál jsem se, dal chip a pat do paru.“

Systémem start-cíl zvítězil Ondřej Lieser. Z posledního flightu měl přehled o výkonech svých konkurentů. První devítka vypadala výsledkově na údržbu, ale to Ondřej razantně odmítl: „Údržbu nehraju nikdy. I když to tak možná nevypadalo, tak jsem do toho šel naplno, ale dost často jsem zachraňoval. Na pětce a šestce byly důležité paty do paru, neměl jsem totiž dnes spoleh na drajv. Špatně jsem zadrajvoval na čtyřce, na osmičce mi to dokonce spadlo do vody, takže jsem měl kluky na dostřel. Na dvanáctce jsem měl špatnou ránu do greenu, po ní jsem byl na pětiparech +2, což by měly být skórovací jamky. Zlom přišel na patnáctce – říkám tomu “From Zero to Hero“ – drajv špatný, takže jsem si dával provizi. Nakonec jsem první míček našel, zpod stromu ho zahrál 8m na forgreen a dlouhý pat proměnil, takže z toho nakonec byl eagle. Poslední důležitá rána byl drajv na úzké šestnáctce – hned jak jsem viděl míček na středu fairwaye jsem věděl, že je rozhodnuto. Pak už jsem si hlídal výsledek železy (v tu chvíli se zasmál caddy Adam Balatka a rozhodčí Rosťa Mechúr a připomněli ránu na osmnáctce doleva daleko do lesa, kde si ale Ondra v souladu s pravidly dropnul z půdy v opravě, takže nic neriskoval).“ Ondřej si tak po dnešku na konto připsal příjemných 60.000,- a teď už se může chystat na turnaj v Berouně.

Nejlepším cizincem byl na poslední chvíli přihlášený Maďar Lugosi na osmém místě a nejlepším amatérem byl jedenáctý Tomáš Hlas.

Další umístění: 5. Sedláček, Tintěra (-1), 7. Nič (E), 9. Pokorný (+2), 14. Nový (+5), 16. Pospíšil (+6), 18. Suk (+8). 22. M.Příhoda (+12), 23. Babický (+14),  28. Šebrle (+24).

Konečné Top 10

VyslCzechOneSokolov17_2k

Konečné výsledky

 

Úterý – 1. kolo
Ve spanilé jízdě seriálem CzechOne Tour pokračuje Ondřej Lieser. Po vítězství ve Mstěticích dominoval i prvnímu kolu turnaje Sokolov Trophy by CzechOne na skvěle připraveném hřišti v Sokolově. Po prvním dnu donesl skvělých 65 (-7) a na svého nejbližšího pronásledovatele má před zítřkem náskok tři rány.

Hřiště v Sokolově přivítalo profesionální golfisty svou nejpřívětivější tváří. Nefoukalo, nepršelo, svítilo sluníčko. To by sice nemělo Lieserovi, známému svou oblibou co nejhorších podmínek, svědčit, ale „vyrovnal“ se s příjemným počasím nejlépe.
Ondřej je známý svou nechutí poskytovat rozhovory dříve než turnaj skončí, takže jenom utrousil: „Klasická druhá devítka…“ Na ní totiž nastřílel 6 birdies a tím položil základ svému dnešnímu výsledku.

Po prvním dnu druhý Vojtěch Dostál (-4) byl o poznání sdílnější: „Už od Mstětic cítím dobrou formu a konzistentní výkony. Měli jsme pohodový flight, kluci (Lieser a Kořínek) hráli krásně, nechtěl jsem se nechat zahanbit. Dal jsem 18 greenů v regulaci, utekly mi jenom tři dvoumetrové paty. Ze zítřka mám trochu obavy, má pršet, a to bude voda na Ondřejův mlýn. No ale zabojujeme a uvidíme.“

Třetí místo dělí Aleš Kořínek, Filip Mrůzek a Tomáš Holoubek. Nejlepším amatérem je Tomáš Hlas na děleném osmém místě (Even par).

Top 10 prvního kola
VyslCzechOneSokolov17_1k

 Leaderboard

*

klubovna

Klubovna GC Sokolov

Úvod
V krátkém sledu za sebou pořádá Czech One další turnaj profesionálů, tentokrát v Sokolově.

Turnaj bude komorní, do Sokolova se mnoho hráčů nevypravilo. Startujících je 34, z toho 7 cizinců. Na startu je ovšem opět celá česká špička, s výjimkou Stanislava Matuše, který bojuje na Pro Golf Tour v Německu.
Přihlášen je Mrůzek, Lieser, Příhoda, Kořínek, Tintěra, Nič, Babický a po delší přestávce Marek Nový. Nechybí Roman Šebrle.

Hřiště v Sokolově má par 72 a délkou 6.288 metrů. Rekord hřiště 64 ran drží Petr Nič a Daniel Suchan.

Dotace turnaje 300.000 Kč, na vítěze čeká prémie 60.000 Kč.

Ředitelem turnaje je Pavel Krenk, hlavním rozhodčím Rostislav Mechúr, rozhodčí a startér Jan Brumlich.

Leaderboard

Odkazy:   GC Sokolov   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

*

Počet přečtení: 1 096
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017