Slovensko-Český pohár 2013

12.10.2013 | ČGF - Luboš Klikar | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Vítězný tým České republiky

Roli favorita splnili čeští reprezentanti v dalším ročníku Česko-Slovenského poháru, který v sobotu 12. a neděli 13. října hostil GC Welten v Báči. Po sobotních fourballech a foursomech Češi vedli 8,5:1,5 bodu, v neděli získali dalších 7,5 bodu v 10 singlech. a zvítězili celkovým poměrem 16:4.

Neděle – singly
O vítězi Slovensko-Českého poháru rozhodlo 10 dvouher na jamky ve kterých Česko zvítězilo 7,5 ku 2,5.. Nejdříve startovaly hráčky, po nich hráči. Počasí se na rozdíl od soboty trochu pokazilo – citelně se ochladilo a přidal se silnější vítr. Obloha přesto zůstala polojasná.

 

Sobota – fousomy a fourbally
Z pekla štěstí je nejen filmová pohádka, ale i příběh, který na nejjižnějším slovenském hřišti prožívají čeští hráči a hráčky při Česko-Slovenském poháru. Po vydatném nočním dešti totiž do Báče dorazilo nádherné babí léto. Sluníčko tařka celý den, příjemné teploty nad 16 stupňů, trička s krátkým rukávem. Tak vypadal první soutěžní den. Dopoledne se střetlo pět dvojic ve formátu fourball, odpoledne ve formátu foursome, vždy na jamky. Dopoledne Češi ztratili z pěti zápasů jen jeden – dvojice Hana Ryšková – Kristýna Abrahámová nestačila na pár Saša Patáková – Aneta Abrahámová. V odpoledních foursomech hosté ztratili jen půl bodu, když svůj zápas remizovala dvojice Kristýna Frýdlová – Marie Luňáčková s párem Saša Patáková – Aneta Abrahámová. K vítězství v Česko-Slovenském poháru českému týmu stačí v neděli 13. října získat z 10 dvouher na jamky pouhých 1,5 bodu.


Po roční pauze se oživuje tradice vzájemného měření sil mezi Českem a Slovenskem na golfovém hřišti. Další ročník prestižního Slovensko – Českého poháru hostí v sobotu 12. a neděli 13. října GC Welten v Báči. Česká výprava na jižní Slovensko dorazí v pátek 11. října dopoledne. Od 12 hod. se hraje tréninkové kolo a rovněž turnaj VIP hostů Slovenské golfové asociace. Česko-Slovenský pohár se pak hraje o víkendu a v sázce je 20 bodů. Přesně o polovinu se bude hrát v sobotu 12. října. Dopoledne pět fourballů na jamky, odpoledne pět foursomů na jamky. V neděli 13. října se odehraje deset singlů na jamky. Vyhlášení výsledků a dekorování vítězného týmu se přepokládá kolem 15. hod.

Český tým tvoří kapitán Petr Šavrda, hráčky Kristýna Abrahamová, Kristýna Frýdlová, Marie Luňáčková a Hana Ryšková a hráči Vojtěch Dostál, Václav Lébl, Jakub Pokorný, Martin Pospíšil, Adam Studený a Milan Vantuch. Původně nominovaní Vítek Novák a Šimon Zach jsou v disciplinárním řízení pro hrubé porušení povinností reprezentantů při záříjovém Duke of York Championship Trophy 2013 v anglickém Royal St. George´s a výjezdu se neúčastní.

Na Slovensko k setkání a jednání se svými protějšky vyjede také téměř kompletní výbor ČGF. Jmenovitě Miroslav Holub, Aleš Libecajt, Karel Čelikovský, Michal Rulák, Jiří Strnad, Dominik Maršík, Juraj Werner, členka revizní komise ČGF Maria Stilerová a generální sekretář Luboš Klikar.

.