Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Slavnostní otevření Golfového areálu Ústí – Terasy s novou klubovnou

29.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Za přítomnosti řady vážených hostů proběhlo 24.dubna 2009 slavnostní otevření golfového areálu Ústí – Terasy, patřícího do skupiny CZ Golf. Nové 18 jamkové hřiště vzniklo na okraji Ústí nad Labem v místě původního dolu Všebořice. Součástí areálu je i zbrusu nová klubovna s restaurací, recepcí, obchodem a zázemím pro hráče.

V pátek 24.dubna 2009 proběhlo slavnostní otevření golfového areálu Ústí – Terasy, patřícího do skupiny CZ Golf. Řada vážených hostů se nejprve sešla na terase zbrusu nové klubovny, kde zástupci společnosti CZ Golf společně s primátorem města Ústí nad Labem, panem Janem Kubatou slavnostně přestřihli pásku a předali tak areál i s klubovnou do užívání golfistům a dalším hostům. Následně si pozvaní hosté vyzkoušeli nové hřiště v rámci připraveného golfového turnaje. I dle reakcí hráčů je hřiště jedním z nejhezčích golfových areálů u nás.

O areálu
V severozápadní části Ústí nad Labem je na okraji bývalého Všebořického dolu v rekultivované zóně situován 18 jamkový golfový areál s nadstandardní klubovnou a velmi kvalitním tréninkovým zázemím. Hřiště využívá krajinné předpoklady zalesněného okraje bývalého dolu a okolí přírodního jezera vzniklého zatopením původních slojí.
Prvních devět jamek zahrnuje velmi členité a rozmanité dráhy se zajímavým převýšením, z větší části jsou odpaliště tvořena terasovitými úpravami. Většina jamek druhé devítky pak obklopuje jezero, ale i zde se hráči setkají s jamkami umístěnými znatelně výše nad okolním terénem a i zde je název hřiště „Terasy“ na místě. Hřiště je středně obtížné a hráče při první či nepromyšlené hře lehce potrápí. Každou další hrou se však hráčům zarývá pod kůži atmosféra hřiště, které ač skoro ve městě, dýchá poklidnou atmosférou, romantickými zákoutími a přítomností zalesněných kopců v okolí. I díky vzrostlým stromům v těsném okolí i přímo na hřišti by se skoro chtělo říci, že hřiště už tu musí stát desítky let. Z terasy nově vybudované terasy se hráčům i dalším hostům nabízí nádherný výhled na jezero lemované jamkami druhé devítky. Zvláště při západu slunce nad vpravo ležícími vrcholky Krušných hor se celý areál noří do nádherné, neopakovatelné atmosféry.
Pohodlný příjezd do areálu z centra města i po D8 a sousedství příjemného a velmi dobře vybaveného přírodního koupaliště dává předpoklady pro využívání areálu milovníky golfu i relaxace nejen z města Ústí nad Labem a jeho blízkého okolí, ale i z celé oblasti Českého středohoří. Vždyť i z Prahy se do areálu dostanete během jedné hodiny.

O společnosti CZ Golf
Společnost CZ Golf je největším provozovatelem golfových areálů a souvisejících služeb v České republice. Do portfolia společnosti patří především golfové hřiště Telč, včetně stylového hotelu Šiškův mlýn, golfové areály Písek – Kestřany, Terasy Ústí nad Labem, driving range Rohanský ostrov v Praze či golfový resort a hotel Waidhofen v Rakousku. Současně je společnost CZ Golf generální partner Royal Golf Clubu Mariánské Lázně a oficiální partner PGA Czech. Kromě výstavby, rozvoje a provozu golfových areálů se společnost zabývá také souvisejícími službami jako především prodej golfového vybavení, poskytováním golfových kurzů a pořádáním golfových turnajů.   

 

Odkazy: ….. Terasy …. Cz Golf