Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

SLAMMIN SAMMY DO GOLFOVÉHO NEBE

30.05.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Golfová legenda a rekordman v počtu vítězství na PGA Tour Sam Snead nás opustil minulý čtvrtek. S ním zemřela i legenda, kterou si budeme navždy pamatovat.

Nedělní odpoledne bylo posledním rozloučením s legendárním Samem Sneadem, který odešel do golfového nebe právě před týdnem.
Bylo to pouhé čtyři dny před jeho devadesátými narozeninami.
„Nikdo nikdy neokopíruje Sama, nikdo ho nepřekoná, neboť on byl jedinečný“, řekl Tim Finchem (vrchní komisař PGA Tour) během smutečního obřadu konaného v kostele svatého Lukáše v Sneadově domově v Hot Springs ve Virginii.
Asi 250 shromážděných, mezi kterými nechyběli ani Doug Sanders, Curtis Strange a Tom Watson vzdali poslední poctu tomuto vzácnému muži, kterému se přezdívalo „Slammin´ Sammy“.
Snead byl vždy považován za muže, který měl jeden z nejpěknějších švihů v historii této hry. A kupodivu jeho švih byl i velmi efektivní: ve své době vyhrál sedm major turnajů a celkový počet vítězství na PGA Tour se ustálil na úctyhodném čísle – 81. K zápisům do historie patří samozřejmě i jeho tři vítězství na Masters, tři na PGA Championship, jedno na British Open a několikrát se marně pokoušel o US Open. Sam se stal také nejstarším vítězem na PGA Tour, když vyhrál v roce 1965 Greater Greensboro Open ve věku 52 let.
Nedělní odpoledne bylo tedy tím posledním, kdy jsme popřáli Samovi Sneadovi klidnou a hezkou hru na nebeských fervejích.
[Gallery not found]