Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Skvosty automatického počítačového překladu

29.12.2009 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

hansen1Před Silvetsrem se hodí shlédnout český text, který vznikne automatickým počítačovým překladem známého golfového textu z angličtiny. Je-li takovým způsobem přeložena celá encyklopedie, máte na dlouho o zábavu postaráno.


Už jenom popis hry, jamky a fervejí je mluvnickým skvostem. Namouduši, že jsem na tom nezměnil ani písmeno. Čtěte:
Golf je hrán na ploše země určený jak kurs. Kurs sestává ze série díry. Díra znamená oba díra v zemi do kterého míč je hrán (také volal pohár), stejně jako úplná vzdálenost od podložka (pre-předurčená oblast odkud míč je první hit) k zelená (oblast obklopovat aktuální díru v zemi). Většina kurzů golfu sestává z 9 nebo 18 dír. (“devatenáctá díra” je hovorový termín pro bar/mříž u domu klubu).

A to zdaleka není všechno. Což až se dostaneme k popis úderů a počítání jamek. Čtěte dál :
První mrtvice na každé díře je dělána od podložky (oficiálně, teeing zakotvit), kde trávník je dobře inklinoval usnadnit výstřel podložky. Poté, co odpálil, hráč udeří do míče od hrací pole (kde trávník je ukrojený tak nízký že většina míčů může být snadno hráno) nebo od nemocný (tráva omezovala hodně déle než tráva hracího pole, nebo který může být nesestříhaný) až do míče přijde k odpočinku v šálku.

Míč v překážce:
Mnoho dír obsahuje rizika, který může být dvou typů: nebezpečí zatopení (jezera, řeky, etc.) a zahraje do. Zvláštní pravidla platí o hrajících míčích, které přijdou k odpočinku v riziku, který dělat to nežádoucí odehrát míč do jednoho. Například, v riziku, hráč nesmí dotýkat se země s jeho klubem předtím než hraje si s míčem, ne dokonce pro houpání praxe. Míč v nějakém druhu rizika může být hrán, zatímco to leží bez trestu.

Drop:
Jestliže to nemůže být hráno od rizika z jakéhokoli důvodu, to může být odstraněno po ruce a padal u rizika s trestem jedné mrtvice. Jestliže míč v riziku nemůže být najit, to může být nahrazené puštěním dalšího míče u rizika, znovu s jedním trestem mrtvice. Přesně kde míč může být vynechán venku riziko je řízeno přísnými pravidly.

Míč v bunkeru
Zahraje do (nebo pískové překážky) jsou rizika od kterého míč jde více těžko hrát než od trávy. Jak v nebezpečí zatopení, míč v pískové překážce musí být hrán bez předtím se dotýkat písku s něčím klubem.

No a když automat přeloží termín bogey na AIDS, jamkovku (match play) na „Hra zápasu“, hru na rány (stroke play) na „Hra mrtvice“, pak nejsem dalek mrtvice ze smíchu ani já. Dívejte:

Termín na
tabule
Specifický termín Definice
- 4 kondor (trojnásobný-orel) čtyři mrtvice pod počtem úderů
- 3 albatros (dvojitý-orel) tři mrtvice pod počtem úderů
- 2 orel dvě mrtvice pod počtem úderů
- 1 birdie jedna mrtvice pod počtem úderů
0 počet úderů nebo dokonce mrtvice stejné s počtem úderů
+ 1 AIDS jedna mrtvice víc než počet úderů
+ 2 dvojitý AIDS dvě mrtvice nad průměrem
+ 3 trojitý AIDS tři mrtvice nad průměrem
Dvě základní formy hrajícího golfu jsou hra zápasu a hra mrtvice.

A Tiger Woods je samozřejmě Tygr Dřeva, tak dále , a tak dále….

Pokud jste dočetli až sem, pak celý encyklopedický skvost najdete zde

Tento článek byl publikován na Golf.cz v dubnu 2006