Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

SKVĚLÝ VÝKON ALEXE ČEJKY

22.07.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Většina z těch, kteří se z jakýchkoli důvodů nemohli účastnit British Open se snaží zapomenout na toto „příkoří“ při turnaji B.C.Open. Skvěle zde hrál Alex Čejka, kterému premiérové vítězství na US PGA Tour uniklo jen o vlásek.

US PGA Tour – B.C.Open
En-Joie GC, New York

Na americké půdě se ti, kteří nestartovali na British Open sešli v Endicottu, ve státě New York na turnaji B.C.Open. Velmi výrazně se tam do výsledkové listiny zapsal Alex Čejka, který se na US PGA Tour vrátil po krátké pauze. Hrál výtečně všechny čtyři kola. Do toho posledního vstupoval z dělené druhé pozice a na vedoucí příčku ztrácel pouhé dvě rány.
Také nedělní finálové kolo se mu povedlo. Čtyři birdie a jediné bogey na první devítce mu dávaly velmi reálnou šanci na celkové vítězství.
Jedním z jeho největších soupeřů byl Craig Stadler, který se snažil překonat deficit osmi ran na první pozici. Zahrál osm birdie, jeden eagle a pouze jediné bogey. Výsledek mínus devět a pak již sledoval, jak se bude vyvíjet situace za ním. Alex Čejka vyrovnal Stadlerovo skóre na 17.jamce. Bohužel na té úplně poslední zahrál míč do vody a putt do paru, který by znamenal rozehrávku skončil několik centimetrů od jamky. Smolná závěrečná jamka odsoudila Čejku na dělené druhé místo, což je však jeho nejlepší dosavadní výsledek na US PGA Tour.
Vítěz Craig Stadler si na své konto připsal rovných 540 tisíc dolarů, když tento triumf je pro tohoto veterána již 13 vítězstvím na americké profesionální sérii. Alexovi patří šek na
264 tisíc dolarů, což mu již pravděpodobně zajišťuje jistotu PGA Card pro příští rok.
Výsledky:
1. Craig Stadler (67-69-68-63) -21
2. Alex Čejka (66-66-69-67) -20
2. Steve Lowery (64-64-68-72) -20
[Gallery not found]