Skvělý start sezóny Kláry Spilkové

05.04.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

SpilkovaKlara_at09_cr6501Patnáctiletá Klára Spilková  trumfuje nedávno položenou otázku,  zda se podaří navázat na loňskou  super úspěšnou sezónu. Daří. I letos pokračuje v brilantních výkonech.  Po nádherných umístěních v Portugalsku a Španělsku projela na Mezinárodním mistrovství Francie juniorů jako nůž máslem až do semifinále. Byla třetí v kvalifikaci, v jamkovce snadno došla mezi čtyři nejlepší hráčky. Až zde těsně prohrála s  Norkou Tonje Daffinrud. Skončila bronzová, na děleném třetím místě,  jeden krok před opakováním loňského finále s Irkou Leonou Maguire.

„S umístěním Kláry jsem spokojen. Ze čtyř turnajů skončila jednou šestá, dvakrát třetí a jednou druhá.  Čtyřikrát Top Ten ve čtyřech turnajích považuji za obrovský úspěch, který v našem golfu nemá obdoby,“  řekl pro Golf.cz Klářin trenér Pavel Nič.

Opravdu. Na svém první letošním zahraničním turnaji, Mezinárodním mistrovství Portugalska žen obsadila Spilková skvělé šesté místo mezi evropskou amatérskou elitou.
Na druhém výjezdu, Mezinárodním mistrovství Španělska žen skončila v semifinále, na třetím děleném místě.
Na třetím turnaji, ME družstev ve španělském Sotogrande dovedla naše ženské družstvo na 4. místo, sama skončila druhá v individuálním pořadí.
Nyní skončila třetí na francouzské juniorce. To je skvělý začátek sezóny.

Přejme Kláře, aby v dalších domácích a reprezentačních akcích byla neméně úspěšná.
Má toho před sebou dost. Bude obhajovat domácí titul na rány i na jamky,  titul Hráčka roku ČGF, vítězství v žebříčku žen, juniorek, dorostenek a kadetek, dorostenecký titul Německa, stříbro z Rakouska a Turecka. Bude obhajovat kolektivní úspěchy s reprezentačním družstvem žen a juniorů, především zlato na  European Young Masters v červenci u Balatonu.

Kláru také koncem května čeká první turnaj v sérii Ladies European Tour.  Obdržela pozvánku  pořadatele a na slovenských Tálích bude hrát svůj první turnaj nejvyšší evropské túry.

Svými výsledky už sbírá body  pro  účast v dívčím družstvu Evropy Junior Ryder Cupu.
V  aktuálním americkém žebříčku dívek družstva USA pro Junior Ryder Cup 2010 jsou na 2. místě Češka Jessica Korda a na 9. místě Češka Daniela Lendl.