Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Skončila jedenáctá Golfshow

20.03.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V pražském Veletržním paláci skončil v pondělí jedenáctý ročník golfové výstavy Golf Show. Výstava se stále rozrůstá a stopět vystavovatelů letos obsadilo všechny přízemní prostory, včetně vstupní chodby. Oproti loňským šedesáti vystavovatelům je to pěkný skok, dokazující narůstající golfový boom v České republice. Katalog výstavy tloustne. Významnou součástí výstavy se stala nová sekce Golfová turistika.

V pražském Veletržním paláci skončil desátý ročník golfové výstavy Golf Show. Výstava se stále rozrůstá a sto pět vystavovatelů letos obsadilo všechny přízemní prostory, včetně vstupní chodby. Oproti loňským šedesáti vystavovatelům je to pěkný skok, dokazující narůstající golfový boom v České republice. Katalog výstavy tloustne. Výstavy se účastnilo významné množství zahraničních firem, především golfově-hotelových komplexů z Německa , Rakouska a Maďarska.
Dvoudenní výstava měla nejvyšší návštěvnost v neděli, kdy se halami téměř nedalo projít. Plošně největší expozici měly tradičně Intermedia, Sprint Sport a nově US Kids Golf, ve společné expozici s dodavatelem radarových simulátorů AboutGolf.

Letos byla výstava obohacena o novou sekci Golfová turistika. Vzhledem k potřebě naplnit nová hřiště platícími hráči, se v sekci objevilo nebývalé množství vystavujících klubů. Prezentoval se dokonce karlovarský region, který plánuje intenzivní výstavbu desítek golfových hřišť. Na západě Čech to s golfem myslí smrtelně vážně. Prezentovala se také společnost Moravia Golf Services , která sdružuje hřiště v Čeladné, Ropici, Šilheřovicích a Ostravici. Na severu Moravy to s golfem také myslí smrtelně vážně.

Na nedělním workshopu mohli vystavovatelé jednat se zahraničními touroperátory o využití svých kapacit a služeb.
V neděli proběhla důležitá tisková konference se zahraničními touroperátory a novináři, které do České republiky přivezla na famtrip agentura Czechtourism. Pro mnohé zahraniční novináře je množství a úroveň golfových zařízení v České republice příjemným překvapením a věřme, že Česká republika začne vstupovat do podvědomí zahraniční golfové veřejnosti jako zajímavá golfová destinace.

Sekce golfové turistiky povýšila tuto obchodní výstavu na významné místo setkání tour operátorů a poskytovatelů služeb, především golfových klubů, cestovek a promotérů. Podporu sekci Golfová turistika vyjádřila i Česká golfová federace, která se výstavy účastnila ve společném stánku s Českou centrálou cestovního ruchu – Czechtourism.

Výstava přinesla nepřeberné množství nových holí, vozíků, oblečení a výbavy.

Na stánku Intermedia nám Franta Šíp předvedl nový bag od Bag Boy, ve které se celý balík uložených holí otáčí a usnadňuje tak vyjímání a organizaci holí v bagu.
Také tam byl k vidění nový, cenově velmi nakažlivý driver Nike SasQuatch, se kterým hraje Tiger Woods.
Velmi zajímavý je šikovný, skládací elektrický vozík Mocad, který stojí jen o pár korun více než driver SasQuatch.

Na stánku Redagolf nám René Pink ukázal nová železa Ben Hogan Apex.

Na stánku Sprint Sport majitel firmy Tomáš Ševčík předvedl nové, nádherné hole řady xx10 od Srixonu. Driver xx10 Prime je sám o sobě nádherným nástrojem a na první pohled budí důvěru ve vlastní schopnosti.

Na stánku Golf International nám předvedli nový driver Mizuno Mx 500 a železa MP60.

Stánek Golf Adam Steiner se pochlubil novým driverem Big Berta FT3 Fusion od Callaway.

Dá se říci, že samostatnou, i když nikde nevyhlášenou další sekcí výstavy byl Dětský golf. Na výstavě snad nebyla distribuční firma, která by nepředváděla dětské vybavení nebo dětské programy. Rodiče s dětmi se právem mohou považovat za velmi opečovávaný tržní segment.
Dětem výstava nabízela nejen stále větší a lepší nabídku holí, vybavení a více či méně užitečných cingrlátek, ale také herních a výukových programů.

Největší nabídku pro děti jsme zhlédli na stánku US Kids Golf, která nabízí nejkompletnější formát péče o děti. Turnajový systém, systém dětských odpališť na hřištích, výukové a motivační programy. Spolu s vybavením pod stejnojmennou značkou pokrývá široký záběr činností dětského golfu.

Na stánku Thematrade jsme viděli kompletní dětské vybavení Tiger Cub a prezentaci golfové školičky, kterou pro děti připravují Dáda Patrasová s misskou a výbornou golfistkou Kateřinou Stočesovou a profesionálem Danielem Štikou.

Mě osobně nadchly tři exponáty: Známá dvoukolka SegWay v úpravě s bagem jako golfový vozík, měřič vzdáleností GPS s mapou jamek a přesným určením potřebné délky úderu a golfový pásek se zabudovaným vypichovátkem. Uvidíte na obrázcích dále

Linky na společnosti uváděné v článku najdete v Adresáři českého golfového internetu

Z archivu Golf.cz
10. ročník 2005
   
8. ročník 2003
   
7. ročník 2002
   
6. ročník 2001

Stránka Golfshow