Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Skončil první zahraniční kemp Nadace Hanuše Goldscheidera

14.03.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Včera odpoledne se vrátila osmičlenná výprava z PGA Village na americké Floridě, která byla vyslaná Nadací Hanuše Goldscheidera na prvotní zimní nadační soustředění do teplých krajů. Celý týden se tým šesti hráčů ve věku 11 – 14 let věnoval intenzivnímu tréninku pod vedením zkušeného amerického trenéra Kennyho Doyla, který v minulosti trénoval s Miroslavem Holubem i Janou Peterkovou.

Počasí bylo celý týden slunečné a nechyběl ani silný vítr, který je pro Floridu v toto roční období typický. Návštěvníci PGA Village mají k dispozici tři Championship hřiště o délce až 7200 yardů (cca 6500m). Celodenní program byl využit bezezbytku (denní světlo 6-18 hod) a měl následující podobu:

  • 7:00 rozehraní na driving range
  • 8:00 – 12:30 hra na hřišti (hrálo se 6 kol, 2 kola na každém hřišti)
  • 13:00 – 17:30 skupina A trénovala pod dohledem Kennyho Doyla, skupina B trénovala individuálně pod dozorem cvičitele Martina Bešty.
  • 20:00 hod shrnutí dne

Trénink s Kennym Doylem byl zaměřený na techniku hry ve všech oblastech hry – dlouhé rány, krátká hra a puttování. Jeden den se pak Kenny podíval s hráči na hřiště, kde všem hráčům pomohl s course managementem.

Vedoucí zájezdu generální sekretář ČGF Miroslav Holub tento zájezd zhodnotil: „Nadace Hanuše Goldscheidera udělala další skvělou věc pro juniorský golf a já doufám, že tento výjezd bude do budoucna motivací pro více mladších hráčů, kteří se ještě nedostali do národního týmu.
Tento zájezd byl i pro mě velkou zkušeností a myslím si, že všichni zúčastnění mi dají za pravdu. Hráči si odvezli spoustu nových poznatků, které by teď měli prodiskutovat se svými trenéry tady v ČR. Kenny Doyle je velmi zkušený trenér. Své zkušenosti dokonce konzultuje s takovými golfovými kapacitami jako je David Leadbeterem nebo trenér, který teď pracuje s Tigerem Woodsem. „

Mimo jiné, všech 6 hráčů podstoupilo analýzu stavby a síly těla v laboratoři, která je využívána i hráči z PGA Tour. Všichni obdrželi výsledky této analýzy a cviky k odstranění všech fyziologických slabin.“