obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Skončil první zahraniční kemp Nadace Hanuše Goldscheidera

14.03.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Včera odpoledne se vrátila osmičlenná výprava z PGA Village na americké Floridě, která byla vyslaná Nadací Hanuše Goldscheidera na prvotní zimní nadační soustředění do teplých krajů. Celý týden se tým šesti hráčů ve věku 11 – 14 let věnoval intenzivnímu tréninku pod vedením zkušeného amerického trenéra Kennyho Doyla, který v minulosti trénoval s Miroslavem Holubem i Janou Peterkovou.

Počasí bylo celý týden slunečné a nechyběl ani silný vítr, který je pro Floridu v toto roční období typický. Návštěvníci PGA Village mají k dispozici tři Championship hřiště o délce až 7200 yardů (cca 6500m). Celodenní program byl využit bezezbytku (denní světlo 6-18 hod) a měl následující podobu:

  • 7:00 rozehraní na driving range
  • 8:00 – 12:30 hra na hřišti (hrálo se 6 kol, 2 kola na každém hřišti)
  • 13:00 – 17:30 skupina A trénovala pod dohledem Kennyho Doyla, skupina B trénovala individuálně pod dozorem cvičitele Martina Bešty.
  • 20:00 hod shrnutí dne

Trénink s Kennym Doylem byl zaměřený na techniku hry ve všech oblastech hry – dlouhé rány, krátká hra a puttování. Jeden den se pak Kenny podíval s hráči na hřiště, kde všem hráčům pomohl s course managementem.

Vedoucí zájezdu generální sekretář ČGF Miroslav Holub tento zájezd zhodnotil: „Nadace Hanuše Goldscheidera udělala další skvělou věc pro juniorský golf a já doufám, že tento výjezd bude do budoucna motivací pro více mladších hráčů, kteří se ještě nedostali do národního týmu.
Tento zájezd byl i pro mě velkou zkušeností a myslím si, že všichni zúčastnění mi dají za pravdu. Hráči si odvezli spoustu nových poznatků, které by teď měli prodiskutovat se svými trenéry tady v ČR. Kenny Doyle je velmi zkušený trenér. Své zkušenosti dokonce konzultuje s takovými golfovými kapacitami jako je David Leadbeterem nebo trenér, který teď pracuje s Tigerem Woodsem. „

Mimo jiné, všech 6 hráčů podstoupilo analýzu stavby a síly těla v laboratoři, která je využívána i hráči z PGA Tour. Všichni obdrželi výsledky této analýzy a cviky k odstranění všech fyziologických slabin.“