Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Skončil další ročník Faldo Series

16.09.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Faldo Series 2012

Jako každoročně celosvětová juniorská tour, kterou v ČR pořádá společnost CZ Golf na svém resortu v Telči, má vyvrcholení v podobě Faldo Series Grand Final. Na tento turnaj konající se v překrásním severoirském resortu Lough Erne jsou zváni pouze vítězové jednotlivých kvalifikačních skupin ze všech zemí.

Českou Republiku letos reprezentovali Johanka Šteindlerová, Dominika Czudková, Vítek Novák, již druhý rok po sobě David Štrouf a místo omluveného Ondřeje Liesera nakonec jel bojovat o divokou kartu na turnaj European Tour Michal Pospíšil. Tuto pětici ještě doplnila Míša Fabiánková, která skončila druhá ve společné dívčí kategorii na Faldo Series Austria Championship.

Celkový vítěz mezi chlapci a celková vítězka mezi děvčaty získávají divokou kartu na jeden z turnajů profesionální evropské tour na rok 2013. Tu si pro příští rok díky skvělému poslednímu kolu (72 ran) zajistil Jack Singh-Brar a mezi dívkami Rochelle Morris. Bohužel do bojů o celkové prvenství nezasáhl ani jeden český hráč.

Nejblíže celkové špičce byl Vítek Novák, který po výsledcích 75, 76 a 82 obsadil 19. příčku. Víťa si bohužel na deváté jamce posledního kola nejspíše natáhl vazy v rameni, což ho stálo mnohem lepší umístění. Druhou devítku šel totiž za +7.

O ránu za ním skončili Michal Pospíšil (78, 82, 74) a David Štrouf (78, 75, 81). David také nezvládl konec, když na poslední jamce zahrál triplbogey. Na celkové dvaačtyřicáté pozici se umístila nejlepší z našich dívek – Johanka Šteindlerová (81, 78, 80). Čytřiapadesátá skončila Míša Fabiánková (77, 87, 79) a pouhou ránu za ní Dominika Czudková (79, 82, 83).

Pokud máte zájem se Grand Final zúčastnit na vlastní kůži, nezapomeňte se přihlásit do kvalifikace 2013, která se bude konat opět ke konci června v Golf Resortu Telč.

Celkové výsledky lze nalézt zde.
Zdeněk Jehlička – Faldo Series