Škola golfu hrou – Golfová akademie

29.11.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

(ČGF – Luboš Klikar) Golfová akademie letošní golfová sezóna pomalu končí, většina hráčů už své hole uložila k zimnímu spánku, ale jedna velká herní událost ještě na všechny čeká. Po takřka dvou letech příprav se české společnosti JirasGames podařilo připravit světovou premiéru stolní hry Golfová akademie, která zcela originálním způsobem přenáší golfový sport ze zelených trávníků na stoly domovů či sportovních kluboven.

Golfová akademie je nejen zábavnou společenskou stolní hrou, ale také moderní formou výuky a opakování golfových pravidel, jakož i zajímavým pohledem do historie a současnosti tohoto sportu. Na herním plánu, který odpovídá skutečné mapě golfového hřiště, si hráči vedle golfových pravidel a reálií prověří i schopnost reagovat na nejrůznější herní situace – podobně jako při skutečné hře. Součástí hry je i 1600 otázek a odpovědí, které zahrnují vše podstatné, co byste o golfu měli vědět.

Vydání Golfové akademie podpořila a svým jménem zaštítila Česká golfová federace. Autorem otázek z golfových pravidel je Michael Jon, mezinárodní rozhodčí a člen Komise rozhodčích STK ČGF. Revizi a přípravu otázek pro vydání pak realizoval Dalibor Procházka, mezinárodní rozhodčí a předseda Komise rozhodčích STK ČGF. V rámci spolupráce se pak vydavatel, česká společnost JirasGames, zavázal odvést z každé prodané hry finanční příspěvek na podporu českého mládežnického golfu.

Vydání Golfové akademie je českým příspěvkem k dalšímu rozvoji tohoto celosvětově velmi populárního sportu. Koncept této stolní hry je pak zcela originální a první svého druhu. Vydavatel proto po českém vydání připravuje i zahraniční verze pro evropský, americký i asijský trh.

JirasGames