obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

innogy Ski&Golf Czech Championship 2017

08.04.2017 | Czechgolfproduction | publikováno v rubrice Novinky
A A A
winner

Absolutní vítěz Petr Kabát

Devátý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny lyžování a golf, se uskutečnil v  termínu 7. a 8. dubna 2017, opět „na červené“ ve Špindlerově Mlýně a tradičně na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Celá akce začala v podvečer 6. dubna, kdy se do Elan Café Baru ve Špindlerově Mlýně sjeli účastníci na předávání startovních čísel. Páteční ráno ve „Špindlu“ počasí ještě ukázalo svoji zimní tvář, … Závodní trať v obřím slalomu na červené sjezdovce byla připravena odborným stavitelem Janem Holickým.

„Letošní zima se tady ve Skiareálu vydařila. A akce innogy Ski&Golf Czech Championship je dalším velkým závodem na konci zimy u nás.“, doplňuje Čeněk Jílek, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích – Master, Women, Junior, Mid aMain. Závod ovládli sourozenci Zakouřilovi, vynikající reprezentant v lyžování Boris Zakouřil ml. (Mid), nejrychlejší čas dne byl nastaven na 36,88 sec. Na dalších místech se umístili Jan Arnold, Vlastimil Štefl a Ondřej Krupa. Nejrychlejší ženou byla Petra Zakouřilová (Women) s časem 37,32 sec.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže. Sobotní počasí závodníkům relativně přálo, a na chvilku se objevilo i jarní sluníčko.

Titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR v kombinaci innogy Ski&Golf Czech Championship 2017 získal, již po čtvrté Petr Kabát (Main), který po dobrém výkonu na lyžích 38,37 sec a velmi slušném výsledku v golfu 75 ran, potvrdil vyrovnanou výkonnost, a jasné prvenství.

Letošní rok přinesl čerstvou krev v kategorii Junior. Po velmi pěkné jízdě v pátečním závodu a velmi solidním výsledku v golfu 82 ran se radoval, nováček, Jiří Beránek. V kategorii Women, potvrdila první místa Eva a Tereza Koželuhové následovány Erikou Kotkovou. Kategorii Main vyhrál zmiňovaný Petr Kabát, následován Ondřejem Krupou a Vlastimilem Šteflem. V kategorii Master se již potřetí celkově mohl radovat Slawomir Komonski, před Jaroslavem Žižkou a Tomášem Doležalem. Kategorie Mid zvítězil poprvé Jan Arnold před Davidem Zelinkou a Janem Schovánkem jun. Celkové výsledky najdete na www.czgp.cz nebo www.skigolf.cz

Vítězové innogy Ski&Golf Czech Chanpionship 2017:
Kategorie Women: Eva Koželuhová 156,92; Tereza Koželuhová 159,88; Erika Kotková 166,66
Kategorie Women 41+: Bobina Žůrková
Kategorie Master: Slawomir Komonski 160,58; Jaroslav Žižka 167,06; Tomášem Doležalem 169,52
Kategorie Master 61+ : Pavel Gola
Kategorie Mid: Jan Arnold 157,56 David Zelinka 159,94, Jan Schovánek 163,18;;
Kategorie Main: Petr Kabát 151,74, Ondřej Krupa 156,68, Vlastimil Štefl 157,68;
Kategorie Junior: Jiří Beránek 161,10, Zdeněk Moravec 166,38, Vlastimil Miler 169,42

Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa Ski&Golf v rakouském Kaprunu na začátku května.

Záštitu nad celou tuzemskou soutěží posedmé nese energetická skupina innogy. „My, innogy, jsme největším partnerem českého lyžování. Už roky investujeme především do bezpečnosti v lyžařských areálech a do podpory mladých lyžařských talentů. Tento závod je pro nás vždy krásnou příležitostí, kdy bilancujeme a uzavíráme celou zimní sezónu. Letošní zima se vydařila a innogy Ski&Golf Czech Championship je prostě skvělý podnik, který dělá tečku za zimou a startuje golfové jaro,“ říká mluvčí společnosti innogy Martin Chalupský.

„Přes sněžení první den závodníkům počasí vlastně přálo. V sobotu na golfu i vysvitlo jarní sluníčko. Máme radost z rostoucího počtu rodinných klanů, která se Ski&Golfu účastní, “ doplňuje Ladislav Bien z pořádající agentury Czech Golf Production.

Za rok na viděnou při X. ročníku innogy Ski&Golf Czech Championship 2018 v termínu 6. – 7. 4. 2018.
Ve spolupráci s Českou televizí je připraven dokument, který bude odvysílán v úterý 11. dubna v 16.05 hodin na ČT Sport.

.

listasponzori

.

.