Ski & Golf popáté

15.04.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Absolutní vítěz Petr Kabát

Napínavé souboje kombinátorů

Pátý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny, lyžování a golf, se uskutečnil ve dnech 12. a 13. dubna 2013 tradičně ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a v Golf & Spa Kunětická Hora. Naplněna byla celá kapacita 152 účastníků. Závodilo se v pěti kategoriích – senior, women, mid, main a junior.

Páteční ráno ve Špindlu dle předpovědí na všech meterologických serverech předpovídalo déšť v dopoledních hodinách a to se bezezbytku naplnilo. Sněhu byl dostatek a dobře připravený slalomový závod ve Svatém Petru vzbuzoval u všech velký respekt. Trať o 20 tyčích na černé sjezdovce byla technicky náročnou zkušeností. Opravné jízdy ze 150 slalomářů absolvovalo nakonec pouze 13 závodníků, jelikož letošní novinkou bylo, že pokud závodník jel novou jízdu, připočítala se mu sekunda navíc k výslednému času.

Bývalý vynikající reprezentant v lyžování Borek Zakouřil zajel nejrychlejší čas dne 31,87 a druhým nejlepším výsledkem byl čas jeho sestry Petry Zakouřilové (37,73), třetí byla Nikol Jirešová (37,87 sec). Výsledky pod 40 sekund měli P. Kabát, J. Arnold (vítěz reality show s ČT na vrchol), V. Štefl, J. Schovánek ml. a D. Manďák. V kategoriích senior dominoval opět jako v loňském ročníku Jaroslav Žižka (39,35) a v mid kategorii Petr Jirásek (38,39), druhý Radek Matějů (39,79). Juniorskou kategorii ovládl nováček Pavel Gebrt (40,94) před úřadujícím mistrem republiky Antonínem Vajcíkem (41,75) a také juniorským mistrem světa Ski&Golf z roku 2010.

Na hřišti resortu Golf & Spa Kunětické Hora opět dle předpovědi opravdu vládlo konečně po dlouhé zimě první jarní golfové a slunečné počasí, avšak se stále proměnlivým a postupně i přibývajícím silným větrem.

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

Titul absolutního vítěze v mistrovství republiky v kombinaci Ski&Golf 2013 získal podruhé v kariéře při třech účastech profesionál z Olomouce Petr Kabát. Zajel skvěle závod na lyžích, což se dalo očekávat, protože je bývalým závodním lyžařem. V golfu potvrdil svůj tříměsíční intenzivní trénink v JAR a fantastickou precizní a koncentrovanou hrou bez chyb, zahrál 73 ran. Loňský obhájce a trojnásobný vítěz Ski&Golf  Jiří Janda zajel nad své očekávání velmi dobře lyže (40,68) a držel velmi slušný kontakt s celou špičkou bývalých závodníků na lyžích. Mohutným finišem v golfu s výsledkem 70 ran (-2) skončil celkově o 2 body druhý. Třetí místo obsadil v hlavní kategorii při své první účasti Alan Babický (44,29 a 76 ran).

Mezi ženami byl k vidění tradiční boj mezi Evou Koželuhovou a Karin Kotkovou. První se nepodařilo zajet ve slalomu a zaostala za konkurentkou o propastných 9 ran do golfového turnaje. Nakonec zahrála solidních 83 ran, ale Kotková si titul nenechala ujít – výsledek 87 ran jí stačil na celkové vítězství.

V kategorii senior zvítězil vůbec poprvé při své páté účasti Josef Novák, především díky výsledku v golfu 84 ran, a nechal za sebou své konkurenty Petra Jireše a Pavla Golu o dva a tři body. V kategorii junior nebylo pochyb o vítězi Antonínu Vajcíkovi od začátku díky lyžím, protože konkurence chybovala.

V konečném účtování tak titul šampiónů RWE Ski&Golf Czech Championship 2013v jednotlivých kategoriích získali:

Kategorie women: Eva Koželuhová 168,38; Eva Koželuhová 172,74; Nikol Jirešová 173,74

Kategorie women 40+: Bobina Žůrková

Kategorie senior: Josef Novák 169,02; Petr Jireš 171,36; Pavel Gola 172,80

Kategorie senior 60+ : Petr Jireš

Kategorie mid: Jiří Janda 151,36; Alan Babický 164,58; Jaroslav Martínek 169,168

Kategorie main: Petr Kabát 149,96; Vlastimil Štefl 165,72; Josef Strejc 166,10

Kategorie junior: Antonín Vajcík 167,50;

Vítězové jednotlivých kategorií mají možnost reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa Ski&Golf v rakouském Kaprunu v polovině května 2013. V loňském roce české družstvo v konkurenci 50 týmů skončilo páté, v individuálních kategoriích obhajují druhé místo Eva Koželuhová a v mixech Eva Koželuhová s Jiřím Jandou.

V příštím roce se 6. ročník RWE Ski&Golf Czech Championship uskuteční v termínu 11. – 12. dubna 2014.

Ve spolupráci s ČT Sport je připraven dokument, který bude možno zhlédnout dne 1. května.