Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ski & Golf, lyže a golf s větrem o závod

11.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Třetí ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny – lyžování a golf, se uskutečnil

8. a 9. dubna, tradičně, ve Špindlerově Mlýně a na Kunětické Hoře. Celá akce začala už 7. dubna večer, kdy se do sportbaru Elán ve Špindlerově Mlýně sjeli první hráči. Naplněna byla kapacita turnaje: 136 účastníků. Slavnostní zahájení proběhlo ve velmi přátelské a pohodové atmosféře, předání závodních čísel bylo důstojným začátkem turnaje.

 Páteční ráno ve „Špindlu“ připravilo překvapivě ledovou pistu, obří slalom na Svatém Petru byl připraven dokonale, start do horního hanku vzbuzoval respekt. Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích – senior, women, mid, main a junior. Nejlepší čas zajel, očekávaný vítěz, „skikrosař“ Tomáš Kraus (33,67 sec.), kategorie MAIN…Stejně jako v minulém roce dominovali v kategoriích SENIOR Tomáš Doležal a MID Martin Vokatý. Nejrychlejší ženou byla Barbora Doležalová a juniorskou kategorii ovládl Antonín Vajcík, loňský juniorský mistr světa SKI&GOLF.

 Po náročném lyžařském programu, následoval přesun na golfové hřiště na Kunětické Hoře. Tady vládl jarnímu golfu silný vítr. Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

 Titul absolutního vítěze při své první účasti získal golfový profesionál Petr Kabát a sesadil tak z pomyslného trůnu, dvojnásobného vítěze, Jiřího Jandu. Petr Kabát zajel velmi slušný závod na lyžích, celkově šestý čas 37,37 sec. (74,7 b) a počet ran v golfu 81. Vynikající golfové výsledky pod 80 ran ve velmi silném větru zaznamenali – profesionál Jiří Janda 77 a zkušený amatér David Zelinka 78. Celkové výsledky najdete na www.czechgolfproduction.cz

 V konečném účtování tak titul šampiónů RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2011 v jednotlivých kategoriích získali:

Kategorie WOMEN: Karin Kotková 168,7; Eva Koželuhová 173,6; Vlasta Horáková 180,7
Kategorie SENIOR: Pavel Gola 171,7; Tomáš Doležal 173,9; Josef Novák 175,1
Kategorie JUNIOR: Antonín Vajcík 166,3; Marek Pospíšil 166,8; Jakub Mikulík 170,8
Kategorie MID:  Jiří Janda 163,9; Martin Beránek 164,2; Martin Vokatý 171,3
Kategorie MAIN: Petr Kabát 155,7; Jan Schovánek jr. 158,4; Vlastimil Štefl 161,4

Vítězové jednotlivých kategorií mají možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině května 2011, kde v loňském roce české družstvo v konkurenci 50 týmů obhájilo vynikající třetí místo.

Záštitu nad celou tuzemskou soutěží nese energetická skupina RWE. Ta u nás dlouhodobě podporuje lyžování jako takové, je partnerem šestnácti lyžařských areálů a tento projekt přesně zapadá do oblasti jejího zájmu. „Potvrdilo se, Ski & Golf je jednoznačně nejzajímavější akcí na závěr lyžařské sezony. Zároveň pomyslně otevírá rok golfový, což nám přijde symbolické. Proto jsme se rozhodli pojmout ji jako závěr našich zimních aktivit, který výborně doplní náš již fungující sponzoring. Nehledě na to, že jsme opravdu velkými fanoušky jak lyžování, tak golfu,“ vysvětluje mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský a jeden ze 136 účastníků tuzemského závodu.

Zájem a nadšení jednotlivých účastníků byl obrovský. A tak je jasné, že se potvrdila vzniklá tradice, která v našich končinách nemá konkurenci. Spokojené tváře všech hráčů-závodníků jsou důkazem, že lyžování a golf jsou disciplíny, které jdou parádně dohromady. Takže za rok na viděnou 4. ročníku SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2012.

Ve spolupráci s ČT4 je připraven dokument, který bude na obrazovce dne 25/4 od 12:10 hodin a 27/4 od 12:30 hodin.

Autor: Czech Golf Production

Foto: Ota Mrákota