Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

SINGH ZATÍM WOODSE NESESADIL

03.11.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Singh zatím definitivně nepotvrdil svou první příčku na Money Listu, neboť ho v jeho snaze nepodpořil Retief Goosen. Na závěrečném turnaji evropské série se zase o titul bojovali až do pozdních odpoledních hodin domácí Rodiles a Švéd Jacobson.

US PGA Tour – Chrysler Championship
Westin Innisbrook, Copperhead Course, Florida

Vrcholí americká profesionální Tour, v rámci které se konal Chrysler Championship na nesmírně obtížném hřišti Copperhead v Innisbrooku na Floridě. Definitivní první příčku na letošním Money Listu zde mohl potvrdit Vijay Singh v případě svého vítězství. Sesadil by tak z trůnu Tigera Woodse, kterému tato příčka patří již dlouhé čtyři roky.

Byl si toho vědom a tak se jeho jméno od samého začátku soutěže pohybovalo na předních místech. Ale tím, kdo vycházel po závěrečného kola z vedoucí příčky byl Jihoafričan Retief Goosen.
Souboj vedoucí dvojice byl napjatý, ale v samotném závěru si sympatický Goosen vytvořil náskok tří ran, který již bez problémů uhájil. Jihoafričan tak neměl příliš pochopení pro Singhovu touhu ukončit panování Tigera Woodse a velmi sebejistou hrou si došel pro svůj letošní první titul z US PGA Tour. To mu zaručuje právo startu na prvním turnaji příští sezóny, kterým je Mercedes Championship na Havaji.
Singh skončil o tři rány zpět druhý a o držiteli letošního vítěze žebříčku výher se rozhodne v přímém souboji mezi ním a Woodsem již o tomto víkendu na posledním turnaji sezóny Tour Championship. Tiger musí vyhrát, aby pozici obhájil. Singh pak v případě vítězství Woodse musí skončit nejhůře třetí, aby naopak světovou jedničku z vrcholu Money Listu sesadil. Bitva to tedy určitě bude zajímavá.
Výsledky:
1. Retief Goosen -12
2. Vijay Singh -9
3. Briny Baird -8


European PGA Tour – Volvo Masters
Valderrama, Španělsko

Před dvanácti měsíci měl finálový turnaj evropské PGA Tour ve španělské Valderramě Volvo Masters velmi podobný průběh – o vítězi musela rozhodovat rozehrávka. Tenkrát se díky tmě smírně rozešli Montgomeria a Langer. Letos se o titul jednoho z nejprestižnějších turnajů evropské sezóny prali domácí Carlos Rodiles a Švéd Fredrik Jacobson.
Průběh tohoto klání poznamenal prudký liják a tak se část sobotního kola musela dohrávat ještě v neděli ráno. Jejich souboj byl dramatický až do posledních jamek. Švéd Jacobson se na proslulé sedmnácté jamce místního hřiště dopustil fatální chyby – zahrál třetí ránu do vodní překážky – a rázem pustil do vedení o dvě rány miláčka domácího publika Rodilese. Nicméně opět se potvrdilo, že Valderrama patří k velmi obávaným golfovým hřištím, na kterých není do posledního puttu nic rozhodnuto. Rodiles pod tíhou okamžiku zaváhal a náskok na poslední jamce promarnil. Nebyl schopen zde zahrát lepší výsledek než bogey a tak když Jacobson poslal do jamky svůj birdie putt bylo jasné, že tato nervy drásající koncovka bude mít ještě pokračování.

Tři jamky play-off nebyly s to rozhodnout, kdo se má stát vítězem tohoto turnaje. Až na čtvrté jamce rozehrávky se Rodiles dostal do problémů. Po špatném drajvu trefil stromy a dostával se na green třetí ranou. Putt neproměnil a tak Jacobsenovi stačil par na vítězství. Švéd se tak stal posledním vítězem letošního ročníku European PGA Tour.

„Dnes to byl opravdu těžký boj s Rodilesem a to jak se skóre přelévalo bylo nervy drásající“, usmíval se Švéd Jacobsen. „O to víc jsem šťastnější, že jsem nakonec zvítězil.“
Výsledky:
1. Fredrik Jacobson -12
2. Carlos Rodiles -12