Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

SINGH MÍŘÍ K HRÁČI ROKU

17.09.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Vijay Singh dal zřetelně najevo, že jeho snaha o zisk titulu Hráč roku je nesporná. Na turnaji John Deere Classi si připsal již třetí vítězství v tomto roce. Alex Čejka neobhajoval titul na Trophée Lancome v Paříži, což pořadatelé nesli s nelibostí. Vyhrál zde Retief Goosen.

US PGA Tour – John Deere Classic
TPC Deer Run, Silvis, Illinois

Poté, co pořadatelé byli nuceni odložit finálové kolo až na pondělí se přestávka ukázala být nejoptimálnější pro Vijaye Singha. Bez sebemenšího náznaku zakolísání si totiž došel pro třetí vítězství na letošní americké sérii a propracoval se tak na první příčku Money Listu. Vystřídal tam Davise Lovea III, který měl problémy se zády a dokázal i přesto dojít na děleném 27.místě. Finálových šest pod, tedy 65 ran znamenalo pro vítězného Vijaye Singha prémii ve výši 630 tisíc dolarů, která tak zvýšila jeho letošní výdělek na 5,6 milionu dolarů. Byl to vůbec první start Fidžana na tomto turnaji a hned vítězný. Tento triumf jen posílil jeho šance na zisk Player of the Year Award, tedy ceny, jejíž letošního držitele se jen málokdo odváží hádat. Davis Love, Mike Weir či Jim Furyk… to jsou další žhaví kandidáti na tuto trofej. Kdo nakonec zvítězí v hlasování hráčů bude známo za několik týdnů.
Dodejme jen, že na děleném druhém místě o čtyři rány za Singhem skončili hned tři hráči – Chris Riley, Jonathan Byrd a J.L.Lewis.
Pro zajímavost jen uvádíme, že John Deere Classic byl teprve druhým turnajem v letošní sezóně, jehož finálové kolo muselo být pro nepřízeň počasí posunuto až na pondělí (tím prvním byl FBR Capital Open). Nicméně 22 z dosavadních 39 turnajů mělo kvůli počasí potíže s dodržením správného časového scénáře.
Výsledky:
1. Vijay Singh -16
2. Chris Riley -12
2. Jonathan Byrd -12
3. J.L.Lewis -12


European PGA Tour – Trophée Lancome
Saint Nom la Breteche, Paříž

Způsobem start-cíl si pro své první letošní vítězství došel na turnaji v Paříži sympatický Jihoafričan Retief Goosen. Dvojnásobný vítěz evropské Order of Merit má za sebou mírně řečeno hubený rok. Svou první pozici na špici peněžitých výher přepustil krajanovi Erniemu Elsovi a ani vítězství na Trophée Lancome mu tento titul zpět nevrátí. I přesto však byl jeho výkon excelentní. V prvním kole zahrál 63 ran a s velkou jistotou se usadil na čele celého startovního pole. Odtud ho nedokázal vystrnadit ani Paul McGinley, který nakonec skončil druhý a ani miláček domácího publika Francouz Raphael Jacquelin. Ten se musel o třetí pozici rozdělit ještě s Ianem Poulterem.
Goosenovým největším nepřítelem tak byl paradoxně on sám, neboť se v průběhu závěrečného kola dost trápil především s přesností svých drajvů. Ukázal však svou psychickou odolnost, kterou světu předvedl při svém vítězství na US Open v roce 2001. Po zásluze si tak nakonec připsal cenné vítězství na tomto turnaji.
Pořadatele trochu zklamal Alex Čejka, který snad s vidinou možného úspěchu na americkém turnaji John Deere Classic odmítl obhajobu titulu na Trophée Lancome. Je to velmi sporné rozhodnutí a mezi odborníky to přinejmenším velké rozpaky. Nestává se totiž příliš často, že by obhájce prvenství odmítnul pozvání pořadatelů.
Pro úplnost dodejme, že při John Deere Classic Alex Čejka zaspal a nestihl svůj start. Byl tudíž diskvalifikován a má dostatek času na cestu zpět do Evropy. O víkendu bude startovat na Linde German Masters v německém Kolíně.
Výsledky:
1. Retief Goosen -18
2. Paul McGinley -14
3. Raphael Jacquelin -13
3. Ian Poulter -13