Šimon Zach v USA – pátý na The Founders Club

09.01.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

IMG Junior Golf Tour – The Founders Club, Sarasota, Florida (7. a 8.1.2012)

Neděle – 2. kolo
Šimon Zach hrál druhé kolo o tři údery lépe,  se třemi bogey a třemi birdie došel v paru a skončil na velmi pěkném pátém místě (+3).  Další český hráč v poli Oliver Vaidiš skončil na 10. místě (+7). Zvítězil Thajec Meechai Padungsiriseth (-5), který stejně jako Zach došel druhé kolo v paru a zužitkoval náskok z prvního kola.
Šimon Zach svůj pobyt v USA končí  a vrací se do Prahy.

Sobota  – 1. kolo
V prvním kole kategorie ” Chlapci 15-18″  let zahrál Šimon Zach 75 úderů (+3) a dělí s Oliverem Vaidišem a dalším hráčem šestou příčku. Zachův výsledek je složen z jednouho double bogey, čtyř bogey a tří berdíků.
Vede Thajec Meechai Padungsiriseth (-5) .

Třetím turnajem Šimona Zacha  v USA je The Fouders Club ze série IMG Junior Golf  Tour. Hraje se na hřišti The Founders Club v Sarasotě na Floridě. Turnaj je dvoukolový a hraje se 7. – 8.1.2012.

Odkazy: … The Founders ClubHřiště na sat. mapěIMG Junior Golf Tour

Junior Orange Bowl International Golf Championship, Coral Gable, Miami (27. – 30.12.2011)

Vítěz Orange Bowl Juan Cerda

Pátek – 4., poslední kolo Junior Orange Bowl International Golf Champioship
V posledním kole hrál Šimon Zach svůj výkon mírně zlepšil a zahrál 76 úderů (+5) . Celkové skore +13 ho zařadilo na 42. místo konečného pořadí. Nejlepší výsledek  (-6) mají Chilan Juan Cerda a Belgičan Thomas Detry.  V rozehrávce zvítězil Cerda parádním eaglem na třetí jamce .
V dívčí soutěži zvítězila Korejka Hyo Joo Kim.

Čtvrtek  – 3. kolo  Junior Orange Bowl International Golf Champioship
V třetím kole si Šimon Zach pohoršil ještě více.  Hrál 79 úderů složených z dvou triple bogey na 12. a 17. jamce,  tří bogey a jediného berdíka. Výsledek ho odsunul na 36. pozici.  Do čela se posunuli Chilan Juan Cerda a Polák Adrian Meronik (pátý z letošní juniorky ve Slavkově), oba  s celkovým skore -5. Včerejší lídr Maukner hrál o pět úderů hůře a přenocuje na 3. dělené pozici.

Středa – 2.  kolo Junior Orange Bowl International Golf Champioship
V druhém kole se Zachovi již tolik nedařilo, na hřišti Biltmore  v Miami hrál o šest ran hůře. Jedno double bogey, pět bogey a čtyři birdie znamenají součet +3 a odsun na 11. pozici. Do čela se dostal Rakušan Markus Maukner (-6). Včerejší lídr Němec Max Rottluff hrál stejně jako Zach o šest ran hůře a spadl na 4. pozici (-2).

Úterý – 1. kolo Junior Orange Bowl International Golf Champioship
V prvním kole Junior Orange Bowl International v Coral Gables v Miami na Floridě začal český hráč Šimon Zach ve velkém stylu. Po výkonu 68 (-3) dělí druhé místo s dalšími pěti hráči.  Zach brilantně zachránil průměrnou první devítku se dvěma bogey tím, že  nasázel  pět birdie na  posledních sedmi jamkách.
Vede Němec Max Rottluff (-4).

Odkazy: … Biltmore GCHřiště na sat. mapěVýsledky

Annual Innisbrook Christmas Junior Classic, Coral Gable, Miami  ( 19. – 21.12.2011)

Patnáctiletá naděje českého golfu Šimon Zach odjel s rodinou přes vánoční svátky do USA.  Odehraje tam určitě dva nebo tři významné turnaje a případně  několik menších.

Prví turnaj dohrál 21.12. a dosáhl v něm vynikajícího úspěchu.
17. ročník Annual Innisbrook Christmas Junior Classic se hrál na fantastickém hřišti Copperhead z černých mistrovských odpališť. Tedy z těch, ze kterých budou začátkem března hrát hráči PGA. Tradiční turnaj má velmi kvalitní obsazení zejména asijskými studenty bradentonské akademie Davida Leadbettera.

Hřiště bylo perfektně připraveno, grýny  měly rychlost 11-11,5 stop.  Vládlo nevánoční počasí,  slunečno a  25-27°C.  Pouze vítr spíš připomínal Skotsko než Floridu. Hřiště je velmi náročné, dlouhé, úzké a na Floridu nezvykle kopcovité, položené v borovém háji.  O jeho náročnosti svědčí SR 76,8 z černých odpališť, délka 6.712 metrů  a par 71.

Zvláštností byl kanon start v prvních dvou dnech,  v dopolední a odpolední vlně, vzhledem k počtu startujících .  Účastnilo se 86 chlapců v kategorii 14-18 let, celkem i s děvčaty 122 hráčů.

První den hrál Šimon Zach 76 ran a dělil 13 místo, druhý Čech ve startovním poli Oliver Vajdiš hrál výtečných 74 a byl na děleném sedmém místě.  V druhém kole  se Šimon zlepšil a zahrál 75 ran a posunul se na dělené 7. místo, Oliver se zhoršil a byl devátý. Ve finálovém kole zahrál Šimon nejlepší výsledek dne 72 ran, celkově 220 ran a posunul se na druhé místo za víteze, čínského reprezentanta Hou Zechenga, který hrál celkově 217 ran. Spolu se Šimonem na druhém místě skončil další asijský hráč Wang Yyo-Xin. Oliver Vajdiš zahrál 77 a skončil dělený osmý.

Od 27. prosince hraje  Zach golfový  Junior Orange Bowl. O výsledku Vás budeme informovat.

Před odjezdem do USA poskytl  Šimon Zach našemu serveru rozhovor, který můžete zhlédnout na následujícm videu.