Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Sicilská novinka se otevře už v březnu 2010

11.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Verdura Golf & SpaGolfisté z celého světa se můžou brzy těšit na zcela nový golfový zážitek, který je čeká na hřišti Verdura Golf & Spa Resort na jihozápadě Sicílie. Skloubením odborné znalosti hotelnictví společnosti Rocco Forte Collection a nenapodobitelného designérského umění Kyla Phillipse tak vznikl golfový ráj pro nejnáročnější hráče.

Nový Sicilský resort bude obsahovat tři nádherná hřiště navržená světově známým architektem, Kylem Phillipsem. Letos v březnu rezort zahájí svou první sezónu a podle všeho by se měla Verdura rychle stát vyhledávanou destinací všech golfových objevitelů.

Podle slov Sira Rocca Forteho, generálního ředitele luxusní hotelové společnosti Rocco Forte Collection, nemá Verdura na evropském kontinentě konkurenci.

Velkolepé hřiště se rozkládá na ploše zhruba 230 hektarů a táhne se podél pobřeží.  Kyle Phillips, který vytvořil také všeobecně uznávané hřiště Kingsbarns Links poblíž St. Andrews a Grove u Londýna, si vychutnal původní krajinu, na které uskutečnil svou vizi. Vznikla tak dvě 18-jamková mistrovská hřiště, východní a západní ještě společně s 9-jamkovým.

„Sir Rocco Forte našel krásný kus země, kde se nám společně podařilo skombinovat veškeré naše dovednosti. Vznikl tak pětihvězdičkový hotel, lázně, 45 jamek a driving range s příslušenstvím pro trénink“, řekl Phillips. Hřiště skýtá překrásné pohledy na moře a kvůli čistotě vzduchu smí v rezortu jezdit pouze elektrické kárky, něco pro milovníky neposkvrněného prostředí.

Východní hřiště Verdura měří 6603 metrů a Západní má z mistrovských odpališť 6834 metrů. Phillips chytře nasměroval jamky z obou stran východního i západního hřiště tak, aby bylo výsledné mistrovské hřiště výzvou pro budoucí profesionální turnaj. Nový strategický design s přímořskými jamkami využívá větru a díky tomu jsou hřiště přibližně stejně těžká za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Navíc budou krásné pohledy na moře jistě představovat dramatické a stimulující pozadí pro diváky v televizi.

Ředitel golfu na hřišti Verdura, Niall Cameron, má za sebou už mnoho golfových zkušeností na význačných hřištích, jako je Turnberry, Royal St. George, i exkluzivní hřiště Lyford Cay na Bahamách. Navíc několik let působil i jako hráč na European Tour.

Podle Camerona dává hřiště hráči pocit jednotnosti s přírodou a izolace od světa, ne který je zvyklý. Ticho a klid na hřišti doprovází už jenom zpěv ptáků a jemné zvuky větru vanoucího od moře. Fairwaye jsou od sebe dobře oddělené a na hřišti je mnoho hlubokých bunkerů. Můžete si tak velmi jednoduše představit, že hrajete na jednom z historických Skotských linksových hřišť. Kyle Phillips tak světu ukázal svůj další mistrovský kousek, který by si nikdo neměl nechat ujít.

Pro více informací o Verdura Golf & Spa Resortu, navštivte stránky hřiště –  www.verduraresort.com