obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Shoprite LPGA – zvítězila In-Kyung Kim

04.06.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
KimInKyungSelfie

In-Kyung Kim

LPGA – Shoprite LPGA Classic by Acer, Galloway, New Jersey, USA (2. – 4-6.2017, časový posun -6 hodin)

Neděle – 4. kolo
Zvítězila korejská hráčky In-Kyung Kim (-11). Spolu s Paulou Creamer po druhém kole vedla a první pozici udržela. Creamer se po posledním kole za  74 úderů odsunula na 7. pozici (-6).
Druhé místo získala Anna Nordqvist (-9). Na třetím děleném místě (-7) skončily Michelle Wie, Jenny Shin, Jacqui Concolino a Jeong Eun Lee.

Další umístění: 7. M.Jutanugarn (-6), 12. Piller (-5), 17. IB Park (-4), 32. S.Lewis (-2), 36. Henderson (-1), 63. Davies (+4), 71. Kang (+6).

Konečné výsledky

.

CreamerPaula43

Paula Creamer

Sobota – 3. kolo
Švédka Anna Nordqvist vedení neudržela. V druhém kole zahrála o sedm ran více a odsunula se na 3. místo pořadí (-7).
Vedení převzala dvojice Paula Creamer a In Kyung Kim (obě -9). O třetí místo (-7) se s Annou Nordqvist dělí Moriya Jutanugarn a Jeong Eun Lee.
Nelly Korda neprošla cutem. Po výkonu 76,73, +7 jí k postupu chyběly čtyři údery.
Cutem neprošla ani hráčka vybraná fanoušky na Twitteru. Skore 76,78 půvabné Indky Sharmily Nicollet na postup nestačilo.

Další pozice: 6. Concolino (-6), 8. Muňoz, Gal, Henderson (-5), 14. Inbee Park, Pressel (-4), 19. S.Lewis, Piller, Phatlum (-3), 26. Davies (-2), 33. Lincicome, Mirim Lee, Wie  (-1).
Cutem neprošly: Reid, Hull, Ryu, N.Korda, Ashok.

Leaderboard

.

NordqvistAnnaLPGA17

Anna Nordqvist

Pátek – 1. kolo
Vedení se ujala obhájkyně dvou posledních vítězství Švédka Anna Nordqvist (-7). Zahrála neuvěřitelných devět birdie, ale také dvě bogey, celkem 64 ran, sedm pod par.
O ránu zpět se na druhém místě (-6) tlačí čtyři hráčky: Moriya Jutanugarn, Jennifer Song, Jeong Eun Lee a Jenny Shin.
Nedařilo se Nelly Korda. Hrála tři birdie, šest bogey a jedno double bogey, 76 ran, pět nad par. Výsledek ji zařadil na 124. pozici.

Další pozice: 6. Creamer, Phatlum (-5), 9. S.Lewis, Pressel (-4), 14. Inbee Park, Piller, Gal, Ji (-3),  21. Davies (-2), 28. Hull, Yang (-1), 44. Wie (E), 64. Mirim Lee (+1).

.

StocktoneSeaviewHouseÚvod
Turnaj se  hraje od roku 1946.  Koná se ve státě New Jersey, ve městě Gallovay, nedaleko Atlantic City. Hostitelem je Stockton Seaview GC a jeho hřiště Bay Course.

Titulární sponzor ShopRite je  řetězec supermarketů potravin na severovýchodě USA.

Startovní pole Shoprite Classic způsobilo pozitivní rozruch na internetu. Nikoli kvůli hrajícím hvězdám, ale proto, že poslední hráčku do turnaje vybírali fanoušci na Twitteru. Ze čtyř doporučených  krásek vybrali Indku Sharmilu Nicolllet, které přidělili  27.652 hlasů. Z výběru poslední hráčky do startovního pole se stala skvělá propagace turnaje i  LPGA.

Turnaj však vynechává mnoho předních hráček. Chybí Ko, Ariya Jutanugarn, Ryu, Thompson, Pettersen, Chun, Feng a další.
Ze sester Korda je na entry listu pouze Nelly, ze sester Jutanugarn pouze Moriya. Dale jsou přihlášeny např. IB Park, Hull, Wie, Nordqvist, S.Lewis, Piller, Reid, henderson, Cramer,Lin, Gal, Gulbis a zmíněná Sharmila Nicollet.

Hraje se na hřišti Bay Course  klubu Stockton Seaview s parem 71 o délce 5.628 metrů. Existuje už 103 let od svého založení a nedá hráčkám vydechnout od první rány. Žádná zahřívací jamka na úvod, ale ostrý vstup na členité jedničce. Pětiparová osmnáctka láká ke skórování, ale na závěr je nutná absolutní koncentrace.

Dotace turnaje je 1,5 milionu dolarů. Loni a předloni zvítězila Švédka Anna Nordqvist.

Odkazy:    Stockton Seaview Hotel and Golf Club        Hřiště na satelitní mapě        Stránky turnaje

.