Pět Češek ve Švýcarsku

04.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

LET Access Series, Association Suisse de Golf Ladies Open, Gams, Švýcarsko (2 – 4. 5. 2014, bez časového posunu)


Swiss Ladies Open 2014

Neděle – finálové kolo
Kláře Spilková se podařil návrat do první desítky. Česká golfistka zopakovala páteční výkon 69 ran (-3) a s totožným konečným skóre se propracovala až na konečné čtvrté místo. Uměla se vyvarovat bogey a s trojicí birdie na jamkách 10, 11 a 17 odevzdala čistou skórkartu. Lucie Hinnerová na závěr naopak nedokázala skórovat, po třech bogey na jamkách 1, 11 a 17 zapsala 75 ran (+3) a obsadila dělené 31. místo se skóre +5.

Zvítězila Velšanky Amy Boulden na první jamce rozstřelu tří hráček, jež dosáhly konečného skóre -7. Vítězka hrála par, zatímco Angličanka Kelly Tildy bogey a Skotka Sally Watson double bogey a podělily se o druhé místo.

„Dnes vše klapalo podle mých představ, Trefila jsem všechny fairwaye i greeny,“ svěřila se Spiková golf.cz z cesty na letiště v Mnichově, odkud míří na turnaj Turkish Airlines Ladies Open v Beleku, patřící už do „velké“ Ladies European Tour. Ráda by si tam přenesla pohodu z nedělního švýcarského vystoupení. „Na grenech jsem byla vždy poměrně blízko jamky, bohužel berdíkům se dnes do jamek padat nechtělo. Zavěsila jsem dvanáctimetrový putt na sedmnáctce, ze kterého jsme měla radost. Byla to skvělá příprava před Tureckem,“ dodala hráčka, jež si připsala na konto 1 163 eur.

Konečné Top 10:

Sobota – 2. kolo
Kláře Spilkové se dnes nedařilo. Startovala z desítky odpaliště a první devítku šla tři nad par, když ke dvěma bogey a birdie přidala jedno double bogey na osmé jamce (č.17). Druhou devítku  šla čistě v paru a přinesla výsledek 75 úderů. Ten ji odsunul na  16. pozici (E).

„Dnes byla zima, balonky létaly málo a párkrát jsem hledala ve vysokém pažitu. Jinak byl krásný den, hru jsem si užila s mým caddy Monikou. Zítra do toho jdu naplno. Už teď se těším na finálové kolo, ale předtím si dám výbornou večeři, kterou jsme si právě objednala v úplně přeplněné a útulné trattorii v městečku Nendeln,“ napsala po turnaji Spilková.

Z českých hráček odstartovala nejdříve Lucie Hinnerová. Prvních pět jamek šla v paru, na šestce zahrála double bogey a na devítce bogey. Po první devítce  byla na skore +3. Druhou devítku začala slibně, prvních šest jamek zahrála dvě birdie, ale pokazila závěru kdy přišla série birdie, bogey, double bogey par. Kolo dokončila se skore 76 (+4), o šest ran hůře než včera a odsunula se na 24. místo (+2)

Karolína Kohoutová vyrazila jako druhá a stejně jako včera začala double bogey. Zlepšila se o tři údery, došla kolo za 78 úderů a s celkovým skore +15 je na 98. místě.

Šideri Váňová dnes hrála 78 ran, o čtyři údery více než včera a zařadila se na 67. příčku výsledkové listiny.

Nedařilo seDaniele Prorokové. Startovala z první jamky v první devítce nasekala šest bogey a jednou double bogey. V druhé devítce se zlepšila, zahrála birdie a dvě bogey, ale i tak je její dnešní výsledek 81 ran a 72. místo.

Cut je pro 40 hráček, Kohoutová, Váňová a Proroková na Swiss Ladies končí.

Vedoucí hráčkou je Velšanka Amy Boulden (-6).

Na hřišti vládla zima. Lucie Hinnerová na svém profilu na Facebooku předvedla  svojí zimní výbavu do dnešního kola (na snímku vlevo).

Top 10 druhého kola a české hráčky:

 

Monika Dvořáková a Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Češky si v prvním kole vedly dobře. Klára Spilková zakončila kolo tři údery pod par (69 ran) a zaujala 5. pozici (-3). Lucie Hinnerová podala také skvělý výkon a s výsledkem 70 ran (-2) je na 10. místě. Daniela Proroková nezačala dobře, ale v druhé devítce se podstatně zlepšila a došla se skóre 72 (E), které znamená 31. pozici. Šideri Váňová hrála 74 úderů (+2) a přenocuje na 49. místě. Karolína Kohoutová došla kolo se skóre +9 a je na 108. pozici.

Vedou Skotka Sally Watson a Švédka Ema Westin se skóre 67 (-5).

„Švýcarsko je moc hezké a celkově ho mám moc ráda. Hřiště je obklopené zasněženými vrcholky hor. S dnešním výsledkem jsem spokojena, dala jsem čtyři dlouhé putty do birdie. Další dva dny se budu snažit hrát ještě lépe a lépe,“ napsala ze Švýcarska Klára Spilková.

Sobotní starty českých hráček:
Hinnerová 08:20
Kohoutová 09:10
Váňová 09:30
Spilková  13:30
Proroková 13:30

Top 10 prvního kola:

 

Swiss Ladies Open 2014

Čtvrtek – pro-am
Spilková hrála pro-am, ostatní Češky trénovaly a absolvovaly několik jamek. V prvním a druhém kole bude Spilková ve flightu se Švýcarkou Melanií Maetzler. V pátek startuje v 9:10, v sobotu v 13:40. 
Starty ostatních hráček v pátek:
Proroková  9:00
Hinnerová 12:50
Kohoutová 13:40
Váňová 14:00

 

 

Úterý – cvičné kolo
Z turnaje se odhlásila naše mladá naděje Adriana Kubecová, kterou složila viróza. Fotograf LET zachytil při prvním cvičném kole Lucii Hinnerovou a Danielu Prorokovou, na místě už jsou i ostatní české hráčky. Zítra je na programu oficiální cvičné kolo, ve čtvrtek Pro-Am. Turnaj začne prvním kolem v pátek.

 

 

Nevídáno. Turnaje evropské série LET Acces ve švýcarském Gams se zúčastí šest českých hráček. Na své karty startují profesionálky Klára Spilková, Lucie Hinnerová, Šideri Váňová a Daniela Proroková. Český promotér Goram poskytl dvě karty čtrnáctiletým amatérkám Adrianě Kubecové a Karolíně Kohoutové. Kubecová je dvojnásobná žákovská mistryně České republiky a má již za sebou zkušenost z profesionálního turnaje, když hrála loni na Pilsen Golf Masters na Dýšině. Také Kohoutovou zdobí dva tituly mistryně České republiky v žákovských kategoriích.

Papírově nejvýše je na turnaji Klára Spilková. Přihlášeno je mnoho kvalitních hráček z vyšší série: Magetti, Rominger, Prat, Arthur, Wikstrom, Boulden, Alonso, Valvasori, Bourdy. Přihlášena je také dorostenecká mistryně České republiky Němka Franziska Friedrich.

Turnaj je tříkolový, začíná prvním kolem v pátek 2. května. Hraje se na hřišti Gams-Werdenberg GC, které má par 72 a z modrých odpališť délku 5 429 metrů.

Dotace turnaje je 30 000 eur, zhruba 820 000 českých korun.

Odkazy:Stránky hřištěWebkamera na hřištiHřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje

.