Jordan Spieth šlape na paty Walkerovi

05.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jordan Spieth

PGA Tour – Shell Houston Open – hřiště Golf Club of Houston. 2.- 5. dubna 2015. Dotace: 6 600 000 dolarů • FedExCup body: 500 • www.shellhoustonopen.com

3. kolo

Spiethovi se daří. Čejka se probral. Mickelson zpanikařil.

Jordan Spieth si jde pomalu ale jistě pro vítězství v Houstonu. Nyní je na skore – 14.  Povedlo se mu šest birdie, dal jedno bogey a jeho hra je velmi konzistentní (69, 66, 67 ran). V neděli se uvidí, jestli to dotáhne až do konce.

„Mám radost, že jsem ve vedení. Myslím, že můžu ovlivnit svůj osud. Cítím se dobře a udělám všechno pro to, abych skoroval,“ řekl druhý muž FedEx Cupu a čtvrtý hráč světového žebříčku Jordan Spieth po 3. kole.

„Když vyhrajete nějaký turnaj,  máte pak hned skvěle nakročeno na ten příští,“ dodal Spieth. Kdyby vyhrál svůj čtvrtý titul na PGA Tour, sesadil by z čela FedEx Cupu prozatimní jedničku Jimmyho Walkera.

Za Spiethem je v Houstonu trojice hráčů se skore -13: Scott Piercy, Johnson Wagner a překvapení turnaje Austin Cook, který je na světovém žebříčku až na 993. místě.

A i když to vypadalo, že Mick Mickelson nabral druhý dech a zůstane v TOP 3, ve 3. kole nakonec zpanikařil. Začal skvělým birdie, jenže na jamce č. 5 zahrál double bogey. To ho rozhodilo tak, že následovalo pět bogey. Sice zahrál ještě dvě birdie, ale propadl se na dělené 18. místo se skore – 8. Jeho hra tak má sestupnou tendenci: 66, 67, 75.

To Alex Čejka dokázal udržet chladnou hlavu. I když dal na pětce bogey a na šestce double bogey, zkoncentroval se a na jamce č. 7 a 8 dal birdie. Nakonec skončil se skore -9, 70 ran na děleném 12. místě.

To nejlepší z 3. kola

Více info o

2. kole

1. kole