Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Seriál o golfových povahách 3

13.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pan a paní „mám vše pod kontrolou“

Jistě jste již někdy ve flightu narazili na spoluhráče, který nejen svou hru, ale možná i tu vaši, přehnaně analyzoval. Takoví hráči mají často problém s intuitivní stránkou hry. Každý pohyb pečlivě zvažují a všeho jsou si až moc vědomi. Nejspíš ani nebudou vědět, jaký to je pocit, když se jim povede skvělý úder.  Co ale vědět budou, je přesná poloha jejich těla a rukou, v daném okamžiku. Chybu zanalyzují a nejvíce času jim zabere zhodnocení celé situace z technického pohledu. Často mají problémy se sebedůvěrou a plynulé a přirozené provedení je pro ně zcela nadlidský výkon.

Citlivky

Golf je velmi úzce propojen s lidským egem, sebedůvěrou a celkově se dá říci, že jak jsme se sebou spokojení, se shoduje s naším handicapem. Citlivky se nejvíce bojí, že by se na golfu mohl někdo, nebo něco dotknout jejich handicapu neboli ega. Nejhorší je pro ně, když se na golfovém hřišti nějakým způsobem ztrapní. Často si myslí, že se zraky všech okolních hráčů upínají jen na ně a že je každý hned odsoudí na základě jejich hry. Také mají z tohoto důvodu často problémy s prvním odpalem a s bunker shoty.  Jsou velmi citliví na jakoukoliv kritiku, nebo vtipy na jejich účet. Mají velmi nízké sebevědomí a vše si berou moc k srdci. Tak na ně opatrně.

Aby si hru člověk lépe užil, měl by si uvědomit, jaké jsou jeho dominantní vlastnosti v běžném životě a zamyslet se, jak by se od nich na golfu mohl odpoutat a odreagovat.


Aneta Zárubová