ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Seriál o golfových povahách 2

12.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Strašpytlové

Do této skupiny patří golfisté, kteří se golfu opravdu bojí, ale dobrovolně se sebemrskají a stále se k němu vracejí. Od takových lidí můžete čekat ty největší nervy z prvního odpalu.  Stále se dopředu něčeho bojí a první odpal, kde je většinou vidí i ostatní lidé je pro ně absolutním hororem.  Dá se říci, že se bojí od chvíle, kdy se ráno probudí, což je naladí na celý den.

Jakmile se ve hře naskytne nějaký důležitý moment, začínají panikařit, což v nich vyvolá zbytečné napětí.  V takovém stavu není pak vůbec snadné zahrát dobrý úder, jak z psychologického, tak z fyziologického hlediska. Jednoduše tomu zamezí jejich nervozita, rozklepané ruce a strnulé pohyby.

 

Lenochodi

Takzvanými lenochody jsou golfisté, kteří chtějí co nejrychleji dosáhnout dobrých výsledků. Často trénují pouze údery, které je baví, nikoli tedy údery, které jim dělají potíže a bylo by potřeba je trénovat. Stojí na drivingu s košíkem míčků a kupou týček a pálí jeden drive za druhým. Podle nich by k nim měl ideální švih přijít sám. Jakoby na něj čekali.
Mají většinou problémy s důležitou koncentrací v průběhu hry. Chtějí výsledky, ale nejsou ochotni golfu věnovat potřebný čas a energii. Zkrátka se nesoustředí na oblasti své hry, které to nejvíce potřebují.

 Na poslední dvě golfové povahy se můžete těšit zítra…


Aneta Zárubová

 

Počet přečtení: 940
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017