Senzační úspěch Kláry Spilkové – druhá na juniorském mistrovství Francie

13.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Česká juniorka Klára Spilková dosáhla vynikajícího úspěchu na Mezinárodním mistrovství Francie juniorů v pařížském Saint Cloud.  Probojovala se až do finále, kde o  velikonočním pondělí  podlehla v boji o titul Mistryně Francie Irce Leoně Maguire.

Mezinárodní mistrovství Francie juniorek – Esmod Trophy, Saint Cloud,  Paříž.
Česká juniorkka Klára Spilková z GC Erpet Praha donesla na francouzském šampionátu českou vlajku pěkně daleko. V kvalifikaci (73,72) se umístila na 9. místě. V sobotním dopoledním prvním kole jamkovky porazila Francouzku Alonso 1 Up, v druhém odpoledním Němku  Reuter 3/1. V nedělním dopoledním čvrtinálovém kole zvítězila nad Dánkou Nielsen 2/1 a odpoledním semifinále zvítězila na  Němkou Sofií Popov 2 Up.  Její účast na Mistrovství Francie  se změnila z fantastické na senzační.
Postoupila až do finále s Irkou Leonou Maguire, stříbrné z European Young Master 2008. Ve finále podlehla Spilková těsně 1 up.

„Celý týden si to opravdu užívám. Už před dvěma týdny ve Španělsku jsem ze své hry měla dobrý pocit a zde ve Francii se má hra ještě zlepšila. Zatím mi spousta věcí vyšla a já doufám, že zítra se mi bude dařit i proti irské hráčce Leona Maguire. Leonu znám moc dobře a už teď vím, že to nebude nic lehkého. Jsem opravdu šťastná, že jsem se dostala až do finále a zítra si to chci prostě užít.” uvedla Klára Spilková před finálovými koly pro web České golfové federace.

Mezinárodní mistrovství Francie juniorů je rozděleno na soutěž chlapců Michel Carlihan Trophy a soutěž dívek Esmond Trophy.  Hrají se dvě kvalifikační kola, ze kterých se postupuje do pavouka jamkovky. Nepostoupivší dívky  hrají soutěž útěchy Cartier Trophy.
Mistrovství se na divokou kartu soukromě účastnili čeští junioři Michal Pospíšil z  GC Praha a Klára Spilková z GC Erpet Praha.   Turnaj je pro mladé hráče náročný, každý den se hrají dvě kola. Pondělní finále se také hraje na 36 jamek.
Klára Spilková se v kvalifikaci vytáhla, hrála 73 a 72 a z 9. místa postoupila do jamkové části. Pospíšil hrál 77 a 85 úderů, skončil na 97. místě a do jamkovky nepostoupil.

Odkazy:   …..,… Pavouk jamkovky ….. Informace o hřišti  …..   Saint Cloud GC na satelitní mapě

Počet přečtení: 1 161