ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Seniorské Masters v Karlových Varech

11.07.2017 | CSGA - Amara Zemplinerová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ilustrační foto - CSGA

ESGA Senior Masters Championship & Cup tentokrát v Karlových Varech

Ve dnech 17. – 20. července se bude v Karlových Varech konat XVIII. ESGA Senior Masters Championship & Cup, jehož součástí bude, kromě tradičních soutěží Championship a Cup pro seniory nad sedmdesát let, vůbec poprvé i Cup pro hráče starší 75 let.

„Tato událost bude důležitým milníkem nejen pro nás, ale i pro celou Evropskou seniorskou golfovou asociaci,“ říká Oldřich Uher, prezident České seniorské golfové asociace. „Kromě tradičních soutěží Championship a Cup pro hráče ve věku 70 + jsme se vůbec poprvé rozhodli vyzkoušet chuť a schopnost hráčů ve věku 75+ hrát na vyšší evropské úrovni.“

Hrát se bude na hřištích Olšová Vrata a Cihelny a turnajů se zúčastní celkem 242 hráčů z 21 evropských zemí. Do soutěže Cup 70+ se přihlásilo 19 šestičlenných družstev, do soutěže Championship 70+ je přihlášeno šestnáct rovněž šestičlenných družstev, tedy více než do loňského ročníku, který se hrál v Belgii, tam hrálo Cup osmnáct a Championship třináct družstev. Championship se bude hrát na rány brutto, Cup na stableford body, první dva dny Four-Ball Better Ball, třetí den singly. Novinku Cup 75+ si v Karlových Varech zahraje 8 čtyřčlenných družstev.

Na golfovou událost, která je výsledkem více než roční práce týmu složeného ze členů výboru ČSGA a dalších osobností českého golfu, přijede i početný dámský doprovod hráčů. Pro dámy, kterých přijede asi 40, připravila ČSGA bohatý doprovodný program včetně golfového turnaje.

Českou republiku budou reprezentovat :

  • V kategorii Championship 70+: František Münster (kapitán), Zdeněk Balek, Václav Schovánek, Eduard Richters, Petr Popenko a Tomáš Teissing
  • V kategorii Cup 70+: Georg Morawez (kapitán), Karel Dvořák, Stanislav Rybář, Jan Nečas, Jiří Velden a Karel Kubalík
  • V kategorii Cup 75+: Jiří Svoboda (kapitán), Stanislav Prauzek, Josef Lonský, a Jaroslav Konečný,

kteří nejlépe uspěli v nominačních turnajích.

Favoritem hlavního turnaje Championship je loňský vítěz Dánsko, po odvetě jistě touží i další lonští medailisté Španělé a Britové.

A jaké mají golfisté v kategorii 75+ průměrné handicapy? “Průměrný HCP všech přihlášených je 15, stejný mají i hráči našeho družstva, startovat mohou hráči do HCP 24. Nejstarším přihlášeným účastníkem je 85-letý Pierre Galand z Belgie, HCP 22,7, dalším pěti hráčům již bylo 80, mezi ně patří i náš Standa Prauzek (81),” říká Josef Smrt, ředitel turnaje.

*

Počet přečtení: 841
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

28.9.Newcastle,British Masters Supporte
5.10.Scotland, Alfred Dunhill Links Cha
8.10.ŠilheřovicGolf.cz Open Tour
8.10.DarovanskýGolf.cz Open Tour
12.10.Mladá BoleGolf.cz Open Tour
12.10.TBC, ItalyItalian Open
TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017