obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Seniorské Masters v Karlových Varech

11.07.2017 | CSGA - Amara Zemplinerová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ilustrační foto - CSGA

ESGA Senior Masters Championship & Cup tentokrát v Karlových Varech

Ve dnech 17. – 20. července se bude v Karlových Varech konat XVIII. ESGA Senior Masters Championship & Cup, jehož součástí bude, kromě tradičních soutěží Championship a Cup pro seniory nad sedmdesát let, vůbec poprvé i Cup pro hráče starší 75 let.

„Tato událost bude důležitým milníkem nejen pro nás, ale i pro celou Evropskou seniorskou golfovou asociaci,“ říká Oldřich Uher, prezident České seniorské golfové asociace. „Kromě tradičních soutěží Championship a Cup pro hráče ve věku 70 + jsme se vůbec poprvé rozhodli vyzkoušet chuť a schopnost hráčů ve věku 75+ hrát na vyšší evropské úrovni.“

Hrát se bude na hřištích Olšová Vrata a Cihelny a turnajů se zúčastní celkem 242 hráčů z 21 evropských zemí. Do soutěže Cup 70+ se přihlásilo 19 šestičlenných družstev, do soutěže Championship 70+ je přihlášeno šestnáct rovněž šestičlenných družstev, tedy více než do loňského ročníku, který se hrál v Belgii, tam hrálo Cup osmnáct a Championship třináct družstev. Championship se bude hrát na rány brutto, Cup na stableford body, první dva dny Four-Ball Better Ball, třetí den singly. Novinku Cup 75+ si v Karlových Varech zahraje 8 čtyřčlenných družstev.

Na golfovou událost, která je výsledkem více než roční práce týmu složeného ze členů výboru ČSGA a dalších osobností českého golfu, přijede i početný dámský doprovod hráčů. Pro dámy, kterých přijede asi 40, připravila ČSGA bohatý doprovodný program včetně golfového turnaje.

Českou republiku budou reprezentovat :

  • V kategorii Championship 70+: František Münster (kapitán), Zdeněk Balek, Václav Schovánek, Eduard Richters, Petr Popenko a Tomáš Teissing
  • V kategorii Cup 70+: Georg Morawez (kapitán), Karel Dvořák, Stanislav Rybář, Jan Nečas, Jiří Velden a Karel Kubalík
  • V kategorii Cup 75+: Jiří Svoboda (kapitán), Stanislav Prauzek, Josef Lonský, a Jaroslav Konečný,

kteří nejlépe uspěli v nominačních turnajích.

Favoritem hlavního turnaje Championship je loňský vítěz Dánsko, po odvetě jistě touží i další lonští medailisté Španělé a Britové.

A jaké mají golfisté v kategorii 75+ průměrné handicapy? „Průměrný HCP všech přihlášených je 15, stejný mají i hráči našeho družstva, startovat mohou hráči do HCP 24. Nejstarším přihlášeným účastníkem je 85-letý Pierre Galand z Belgie, HCP 22,7, dalším pěti hráčům již bylo 80, mezi ně patří i náš Standa Prauzek (81),“ říká Josef Smrt, ředitel turnaje.

*