Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Senioři-veteráni druzí v Evropě

21.06.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve dnech 15. až 18. června 2010 proběhlo v Itálii XI. Mistrovství Evropy družstev seniorů-veteránů (XI European Masters Senior Championship and Cup). Soutěž měla dvě části – hra na rány bez vyrovnání (Championship – Mistrovství) a hra formou Stableford s vyrovnáním (Cup – Pohár). V obou částech hrála šestičlenná družstva seniorů ve věku 70 a více let, v každé soutěži nejvýše jedno družstvo z každého přihlášeného evropského státu. Mistrovství se zúčastnilo 10 států, v Poháru hrála družstva 17 států, mezi nimi i družstvo České republiky. Soutěže se odehrály na krásném mistrovském hřišti golfového klubu Franciacorta v Lombardii, významné úrodné oblasti v Pádské nížině.

A nyní to hlavní: družstvo ČR ve složení Jaromír Fuchs, Václav Kulich, Stanislav Prauzek, Bohumír Stránský, Jiří Svoboda a Josef Prause obsadilo druhé místo v soutěži Pohár se 200 body! Zvítězilo družstvo Portugalska s 208 body, na 3. místě bylo družstvo Německa se 198 body.

V soutěži Mistrovství zvítězilo družstvo Velké Británie se 466 ranami, před Itálií se 479 ranami a Španělskem se 489 ranami.

Celková výsledková listina je k nahlédnutí zde.

Jediným záporným jevem na celém mistrovství bylo nepříznivé počasí. Tak se stalo, že v obou soutěžích se hrála jen dvě místo plánovaných tří kol. Způsobily to silné několikahodinové deště a bouřky v prvních dvou soutěžních dnech. I přesto však pořadatelé dokázali hřiště vždy uvést do výborného hratelného stavu.

Průběh a atmosféra celého mistrovství jsou pro všechny účastníky nezapomenutelným zážitkem.

foto Stanislav Prauzek