Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Sen mnoha mužů, golf v Thajsku

05.01.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

ThaiCaddy2 Asi vám nebudou barvitě vyprávět historii klubu a každé jamky, jelikož jejich angličtina není v některých případech naprosto dokonalá, ale základní fráze důležité pro váš golf, jako je například, „miř na třetí strom,“ zvládají hravě.  Váš zážitek ze hry bude nejen levnější, ale hlavně bude obohacen o spoustu drobností, které jinde nezažijete. O Thajkách je navíc známo, že jsou velmi úslužné a milé.

 U klubovny se s přidělenou caddie pozdravíte a vaše thajské dobrodružství může začít. Abyste si mohli golf v Thajsku klidně užít, musíte ještě popřemýšlet, co má vlastně takový caddy dělat. Thajské caddie jsou velmi vzdáleny od toho, na co jste zvyklí z různých anglických či amerických klubů, kde jim nejde o nic jiného, než o hráčův výsledek a to je právě kouzlo Thajek. Brzy pochopíte, že s vámi nejsou na hřišti proto, abyste uhráli rekord hřiště, ale proto, abyste si hru příjemně užili.

Stále se na vás mile usmívají a dělají za vás vše nepříjemné, od uhrabávání bunkru po opravování řízků a dokonce vám hlídají skóre. Pomáhají udržovat tempo na hřišti rychlým hledáním míčů a udržují hřiště ve výborném stavu. Pokud se někdy stane, že čekáte na odpal, s radostí vám mezitím namasírují krk a ramena.

Na většině hřišť je caddy v ceně fee, ale je zvykem, že jim během hry kupujete pití a po hře se dává spropitné, běžně ve výši 300 bhat.

Kvůli exotické kráse thajských žen a jejich úslužnosti, existují dohady o tom, že v některých případech se caddie může stát hráčovou společnicí na večer, ale v Thajsku je být caddym velkou prestiží a pro tyto ženy by dělání společnice bylo potupné. Jsou na své zaměstnání pyšné a mnohdy jej vykonávají po celý svůj život. Není tedy příliš slušné, když s nimi golfisté ze západu flirtují, jak tomu bohužel často bývá.

Je až nebezpečné si na thajský způsob golfu zvyknout, pak se vám ve velké většině případů nebude chtít vůbec zpět.

Golf v Thajsku