Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Seminář Golf do škol

27.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Seminář na téma Golf do škol uspořádal Golf Club Austerlitz. O své zkušenosti se získáváním mladých talentů a podpory jejich rozvoje se podělili šéftrenér hokejistů Slavomír Lener, vice hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, ředitel místní Základní školy Vladimír Soukop, majitel hřiště Radim Válka, prezident klubu Jiří Kovář a trenér Jiří Kromichal.

Naučit golf tělocvikáře ve školách a ustanovit vrcholová střediska mládeže nad TCM. Tak by se dal shrnout výstup z přednášek na slavkovském semináři. Místní základní škola Komenského je nejlepším příkladem aplikace tohoto postupu a výsledky dětského golfu ve Slavkově podporují správnost tohoto směru.

Zástupkyně ředitele, tělocvikářka Renata Macharová hraje golf a golf je součástí hodin tělocviku, jako ostatní sporty. Vysokoškolsky vzdělaná pedagožka má ze zákona oprávnění vyučovat golf a jak ho vyučovat jí radí Head Pro z GC Austerlitz Jiří Kromichal. Prezident GC Austerlitz Jiří Kovář tuto cestu označil jako přirozenější a lepší způsob jak přivést ke golfu mládež, než je neúspěšná akce  „100.000 golfistů“.

Podobnost se získáváním talentů a systematické výchovy hokejové mládeže přednesl ve své obsáhlé přednášce šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener. Také hokejisté spolupracují s učiteli ve školách, dokonce z nich dělají garanty toho, že budou dohlížet na prospěch a tréninkový režim vybraných mladých hokejistů. Hokejový svaz bude vytvářet Akademie, ve kterých pro ty nejnadějnější spojí školu s hokejem.

Seminář byl přínostný tím, že fundovaně a podloženě ukazuje aletrnativu nynějším náborovým akcím pro rozvoj členské základny golfu.

foto, video © Ivan Paggio