Sebevědomý Reed si hraje na Tigera

11.03.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Patrick Reed & Justine Karain

Černá čepice, červené tričko a černé kalhoty ve finále turnaje byly dlouhá léta pro hráče tabu. Nikdo si nedovolil napodobovat Tigera Woodse, nikdo neměl za posledních devatenáct let odvahu nosit stejnou barevnou kombinaci, nikdo nechtěl být po případném výprasku terčem posměchu. Až nyní se objevil Patrick Reed ve stejném oblečení a sebevědomě prohlašuje, že se cítí být jedním z pěti aktuálně nejlepších hráčů světa.

Woods nosí červené tričko ve finálovém turnajovém kole od roku 1995, tedy po celou profesionální kariéru, kterou odstartoval o rok později. Firma Nike Tigerovo triko dokonce prodala v reklamní kampani pod názvem Victory Red. V kombinaci s černými kalhotami a čepicí bývalo nedotknutelným. S tím je ale konec.

Na scénu nezadržitelně vstupuje lehce obtloustlý, ale sebevědomý Američan Patrick Reed. „Když jsem vyrůstal, Tigera jsem hltal, a je skvělé, že jsme dnes byli oba oblečeni stejně,“ prohlásil po vítězství na Cadillac Championship, kde Woods marně obhajoval titul. Třiadvacetiletý mladík, ale už ženáč s těhotnou manželkou vždy přítomnou na hřišti, hraje profesionálně tři roky.

V Doralu se stal nejmladším vítězem prestižní série World Golf Championship. Získal třetí turnajový titul na PGA Tour v rozmezí osmi měsíců. „Existuje jen několik hráčů, Tiger Woods je samozřejmě jedním z nich, kteří v mém věku dokázali, to co já,“ potvrdil, jak dobře si uvědomuje situaci.

Ale rovnou se pasovat na jednoho z pěti nejlepších hráčů světa – nepřehnal to? Není až příliš pyšný a sebestředný? Nakonec, můžeme srovnávat. Co vyhrál Woods jako profesionál do 23 let? Nebylo toho málo. Dva majory, konkrétně Masters a PGA Championship, dva turnaje World Golf Championship a dalších deset turnajů ze série PGA Tour.

A další dvě srovnání. Jack Nicklaus do 23 let získal tři majory (Masters, US Open a PGA Championbship), vyhrál dalších pět profesionálních akcí. Rory McIlroy ovládl tři turnaje včetně US Open. Tři měsíce po 23. narozeninách i PGA Championship.
Sebevědomí je dobrá věc, když nezůstane jen u něj. V roce 2011 Tiger odvážně prohlásil, že se vrátí na trůn, a to se mu také v potu tváře podařilo. Reedovi se při současné konkurenci může stát, že už nikdy nic nevyhraje a bude všem pro smích.

Vedle finálového oblečení s červeným tričkem tu je ještě jedna paralela s jeho velkým vzorem Woodsem. I Reedova manželka je dlouhovlasá blondýna. Ne však bývalá příležitostná modelka druhé kategorie a au pair. Justine Karain-Reed dělala předtím, než přišla do jiného stavu, svému muži caddieho. Vzala si ho jako dvaadvacetiletého, snad mu na rozdíl od Woodse (oženil s Elin Nordegren se v devětadvaceti) bude jedna žena stačit.

.