Se školou na golf

10.04.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Se školou na golf

Další projekt rozšíření členské základny v českém golfu se soustředí na studující děti a mládež, má zároveň velké rozpětí. Míří totiž na všechny typy škol, od mateřských po vysoké. Projekt „Se školou na golf“ spustila ve čtvrtek Česká golfová federace. Je zatím v zárodečné fázi, nyní ho čeká postupné uvádění do praxe.

Po měsíční kontaktáži zejména s řediteli škol by se v květnu a červnu měla uskutečnit série praktických prezentací na jednotlivých hřištích. Federace chce do projektu zapojit co nejvíce klubů, jež sdružuje, hodlá najít společnou řeč i s majiteli areálů, pokud nejsou zároveň představiteli klubů.

„Oslovíme trenéry, kteří budou mít zájem, a zavedeme školení pro tělocvikáře,“ řekl na tiskové konferenci Tomáš Malec, jenž pro ČGF projekt zpracoval a bude ho uvádět do praxe. Pracuje se startovacím rozpočtem 2,5 milionu korun. „Máme 174 klubů a nepotřebujeme ani znormovaná hřiště, mohou se zapojit indoory a tréninková odpaliště,“ připomněl generální sekretář Luboš Klikar. „Pokud se v roce 2014 zapojí dvacet až třicet lokalit, bude to úspěch,“ dodal.

V tomto školním roce by se zástupci škol měli s nabídkou seznamovat. Tam, kde se rozhodnou využít nabídky, by měli žáky a studenty začít golfu učit od září. „Začneme v tělocvičnách, ve druhé fázi by měl nastat přechod na hřiště,“ dodal Malec. Vybavení získala ČGF ze zahraničí a přispěla i Nadace Hanuše Goldscheidera. Spolupracovat chce přednostně s kluby a školami v místech, kde již spolupráce funguje.

V nejbližším období by měly být uvedeny do provozu webové stránky a facebookový profil Se školou na golf. Inspiraci našli autoři projektu ve Španělsku, kde již podobnou cestou kus cesty ušli. „Česká republika si jako jediná z „rozvinutějších“ zemí drží vzestupný trend. Chceme z golfu sejmout nálepku exkluzivnosti,“ uvedl člen výboru Karel Čelikovský.

Klikar potvrdil, že s podobnými akcemi začínají národní golfové asociace po celé Evropě. Česká federace v menším měřítku podobné koncepce zkoušela, ale žádná nebyla dotažena do konce a neměla tak silnou podporu ani záběr.

Podle předsedy ČGF Zdeňka Kodejše nová iniciativa zapadá do řady dalších, jež mají stejný cíl, a sice získat pro golf nové hráče: „Chceme prosadit, že je to sport pro děti, pro bývalé sportovce jako možnost druhé kariéry, že může být součástí zdravého života pro jakoukoli věkovou kategorii. Je řada pokusů, jak přivést nové hráče, proti těmto aktivitám nemíníme nijak bojovat, ale neznamená to, že se na všech budeme podílet.“

.