Sběrači bunkrového písku

15.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

I taková záliba je možná. Někdo chodí po lese a sbírá trilobity, jiní zase objíždějí prestižní golfové turnaje a z každého si odvezou na památku písek z bukeru. To jim sice někde může procházet, ale Masters je těžký oříšek.

Případ muže z Ohia, který byl zatčen během posledního kola turnaje Masters za pokus o ukradení písku z jednoho z bunkerů, byl uzavřen. Podle policie měl muž proklouznout pod provazy během turnaje a pokusit se naplnit svůj hrneček pískem z  bunkeru. Po krátkém pronásledování se ochrance podařilo čtyřicetiletého Claytona Price Bakera chytit. Policie ho následně obvinila z poškozování cizího majetku.

Obhájce Bakera médiím sdělil, že muž se za svůj čin styděl a neutrpěla jen jeho reputace, ale i peněženka. Přišel o vstupy na turnaj Masters, a zatímco seděl ve věznici Richmond County, zmeškal svůj let osobním letadlem.

Celý případ vzbudil úsměvnou reakci i u hlavního soudce, který nechápal, proč si Baker objednával private jet na to, aby si na Masters vzal jako památku písek z bunkeru. Podle všeho se ale přijel hlavně podívat na prestižní turnaj. A když se to vezme kolem a kolem, takový písek má opravdu cenu, měla to pro něj být zřejmě památka na turnaj.

Baker má zálibu ve sbírání písku a zeminy na různých sportovních utkáních a písek z Masters měl být vrcholem jeho sbírky. Za tak relativně malý přestupek si tedy Baker vysloužil poměrně tvrdý trest, tři dny ve vězení, ztrátu lístků na Masters a veřejnou ostudu. Proto byl také případ uzavřen, nikdo neviděl, co dál by bylo potřeba v případu zkoumat.

 

Aneta Zárubová