Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Samotářský golf

08.10.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Také si ještě pamatujete časy, kdy jste na golf chodili sami, za účelem se hru naučit? Někomu nejprve může připadat divné se v recepci zapsat jako jediný hráč, ale sama znám mnoho lidí, kteří to tak dělají zcela běžně. Zajímavé je, že jsou to především muži.  Mě osobně ale hra baví daleko víc, když mám okolo sebe sympatické lidi.

Stačí, že jsem někdy sama na drivingu, což mi ale vůbec proti srsti není. Připadá mi, že si pak člověk více užívá pocit z čistých úderů, než, když je v něčí přítomnosti. Lidé ho pak rozptylují, jelikož je nucen se na ně soustředit. Mnozí lidé ale na driving utíkají před každodenními starostmi a nechtějí být rušeni, berou to jako svůj osobní únik od reality.  Můžou pak odpálit desítky míčů bez přestávky, jen sem tam se zapovídají s někým jiným na téma „švih,“ nebo „vybavení“

Když je člověk sám na hřišti, je to pak úplně jiný pocit. Myslím tím, jít na hřiště s úmyslem, že si projedete všech 18 jamek jen v přítomnosti sebe samotného.  Máte pak spoustu času přemýšlet o věcech, na které vám obyčejně nezbývá ani minuta. Většinou se ale stane, že vás dají dohromady ještě s nějakým podobným samotářem, jdete pak spolu a vzájemně se poznáváte. Navíc každý má nějakou tu svojí zajímavou historku z golfu, kterou vás jistě obohatí. Je to vzrušující pocit, když jedete na hřiště a nevíte, s kým budete trávit následující čtyři a půl hodiny.

Mezi golfisty se traduje, že v průměru lidem ve flightu, kteří se neznají, trvá tři jamky, než se svému spoluhráči otevřou a začnou se chovat přirozeněji. Na konci hry vás navíc čeká příjemné posezení s vašimi novými známými a přemítání nad vaší i jejich hrou, tedy samozřejmě, pokud jste narazili na sympatické lidi.

Golfisté samotáři nejsou tedy zdaleka bráni jako podivíni, jako v jiných sportech. Je to zcela běžný jev jen tak si vyjít a užívat přírodu a hru. Golf s lidmi, které neznáte, může také velmi pozitivně ovlivnit vaše sebevědomí. Možná je to i tím, že pokud vás pochválí člověk, který vám ještě není tak blízký, berete jeho slova daleko více na zřetel, než slova vašich kamarádů.


Aneta Zárubová