Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Samá voda, samá voda

27.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

P9010005Když máte jít na golf a venku začne pršet, většinou obrátíte  oči v sloup a na hřiště se vám pomalu přestává chtít. Taková hra v dešti se sice nedá srovnat s golfem za nádherného slunečného počasí, ale i přesto vám padající voda v radosti nemusí zabránit.

Počasí je někdy nepředvídatelné, ale když už jste se s kamarády dohodli, že na golf půjdete, tak si to nenechte zkazit. I taková hra se dá užít, jen se na to musíte dobře připravit a nic nepodcenit. Třeba vám pomůže deset následujících tipů.

  1. Vezměte na sebe nepromokavé oblečení, vyrábí se i nepromokavé rukavičky. Voda pak klouže po povrchu a  zůstanete v suchu.
  2. Sušte si ruce – Snažte se, co nejčastěji si ruce vysoušet, aby se vám nezačaly tvořit bolestivé mozoly. Vždy, když berete hůl z bagu, snažte se to provést rychle, aby se nenamočil grip.
  3. Náhradní rukavičky a ručník – Určitě je budete potřebovat, je dobré rukavičky měnit i kvůli mozolům. Když je kůže vlhká, je daleko jednodušší ji poranit. Nezapomínejte po každém úderu osušit i  grip, než vložíte hůl zpět do bagu.
  4. Gripy, které nekloužou, jsou klíčem k dobrému golfu, snažte se je tedy mít v suchu.
  5. Deštník –  O podstatě této pomůcky snad ani není potřeba rozvádět řeč, v případě, že ještě nemáte držák na deštník na vašem vozíku, neváhejte si ho pořídit, ušetří vám spoustu energie s taháním deštníku, hlavně pak ve větru.
  6. Noste čepici – Nejen, že čepice zabraňuje dostat se vodě k vašemu obličeji, ale také vám bude tepleji a neprochladnete. 80 % tělesného tepla odchází ven právě hlavou.
  7. Nepromokavý obal na bag – zabrání dostat se vodě k věcem ve vašem bagu, pokud jste bag nekoupili zároveň s pláštěnkou, prodávají se i samostatně. Samozřejmě platí, že čím lépe chráníte bag, tím méně je pravděpodobné, že se namočí vaše hole.
  8. Sundávejte  rukavičku pokaždé, když zrovna nehrajete. Neustálé nandávání a sundávání je sice otravné ale rukavička vám zaručeně nepromokne tolik. Můžete jí také zavěsit dovnitř vašeho deštníku, aby měla lepší šanci uschnout.
  9. Uvědomte si, jak může déšť ovlivnit vaši hru – Vezměte v úvahu, že za deště míč nedoletí tolik, jako za hezkého počasí, nebude ani tolik rotovat. Můžete pak svou hru dešti lépe přizpůsobit.
  10. Nepospíchejte – V dešti má tendenci na golfu pospíchat snad každý. Je to dané tím, že se lidé snaží být co nejrychleji v teplé a suché klubovně. Snažte se tedy zapomenout na spěch a pokuste se soustředit na vaše údery.

Je sice těžké a únavné zabývat se tím vším před vaší hrou, ale není pochyb, že si golf v dešti daleko více užijete, budete-li na něj připraveni. A třeba si pak začnete pochvalovat i samotný déšť, když budete mít výhodu nad ostatními hráči, kteří se budou vztekat místo vás.

 

Aneta Zárubová

Aneta75L